Twilight Source Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalGalleryTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tko si ti?

Go down 
+6
Miss Crawford
Child of Night
Clair de Lune
Beatrix
Jessica•Rose
Lady Moonlight
10 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Lady Moonlight
Administrator
Lady Moonlight


Ime: : L A D Y
Broj komentara : 5833
Reputacija : 13
Join date : 2010-03-18
Age : 29
Mjesto : Anywhere but Home.

Tko si ti? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Tko si ti?   Tko si ti? - Page 2 EmptyWed Dec 22, 2010 5:42 pm

First topic message reminder :

Pročitala sam uvodni post na forumu hr- pdf filozofija i baš sam se zamislila oko ovih pitanja. razmišljamo o svemu i svačemu, pokušavamo definirati sve i svašta a jesmo li sposobni definirati sami sebe. citirati ću ga u cijelosti pa neka se autor ljuti koliko hoće.

Citat :
Tko si ti, kao čovjek, kao osoba? Što si? Tko si? Po svojim djelima, po načinu življenja? Kad makneš filozofiju o bitku čovjeka, o nebeskim idealima i ostalim gore-dole mudrovanjima, što ostaje u tebi? Tko si ti?
Ja ne znam tko si ti, kakav/kakva si. Možeš li mi reći, čega u tebi ima? Kakav je tvoj sadržaj tebe, koji te čini nekakvom osobom? Po čemu se razlikuješ od mene, od nekog drugog?
Što ti jesi a da ja ili ono/ona nije?
Kakve su ti misli i emocije? I djela? Da li usrećuješ nekog, ili si sebičnjak? Da li si okupiran mislima većinom samo o sebi, ili si otvoren/a i da čuješ druge ljude oko sebe? Tko si, što si?

pokušajmo odgovoriti...


btw. ovo sam u cijelosti kopirala s jednog foruma, nisam mogla odoljeti. Nadam se da vam ne smeta.
Na vrh Go down
http://www.twilightsource.biz

AutorPoruka
Beatrix
Administrator
Beatrix


Broj komentara : 7943
Reputacija : 23
Join date : 2010-03-19
Age : 30
Mjesto : St. Vladimir's Academy

Tko si ti? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tko si ti?   Tko si ti? - Page 2 EmptyTue Nov 15, 2011 3:44 pm

Lijepo razmišljanje.

Evo ja sam ove godine dobila filozofiju u školi, i ovim se pitanjima ona bavi.

Mnogi pokušavaju dati odgovor na ovo pitanje, ali rijetki uspiju.
Na vrh Go down
https://twitter.com/Aimee_Liam
 
Tko si ti?
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Twilight Source Forum :: Rasprave-
Idi na: