Twilight Source Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalGalleryTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Religije .

Go down 
+21
ElenaGilbert
UdaćuSe ZaRobija
Bokssha
Honey B
Lina
Bella
Asteria
ChadKroeger
Ecstasy
Girl in Edward's arms
Rosalie
Thanatos
Miss Crawford
Lady Moonlight
Emma Cullen
P. Sawyer
Beatrix
RobSten 4ever
Nymphadora
cullen girl
Clair de Lune
25 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 37
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Religije .   Religije                 . EmptyMon Apr 12, 2010 10:01 pm

Da li ste vjernici? U sto vjerujete? Vjerujete li u sta?
Tema o religiji.


Strogo je zabranjeno vrijedjanje.
Na vrh Go down
cullen girl
Fighting for life
Fighting for life
cullen girl


Ime: : aDNa
Broj komentara : 1256
Reputacija : 0
Join date : 2010-03-30
Age : 26

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyTue Apr 13, 2010 1:09 pm

Vjerujem u Boga-u meleke,poslanike,sudnji dan...
ali skroz mi je glupo kada se neki ljudi maltretiraju druge ljude zbog religije to je nesto sto mi najvise smeta i vjernik sam
Na vrh Go down
Nymphadora
Moderator
Nymphadora


Ime: : Marina
Broj komentara : 6870
Reputacija : 4
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Mjesto : Nomad

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyWed Apr 14, 2010 5:11 pm

Kršćanka sam i vjerujem u Boga.Ali nipošto druge ljude ne osuđujem na osnovu religije i vjere.I nikada nikog ne bih vrijeđala tko je druge vjere.
Na vrh Go down
http://www.twilightsource.biz/forum.htm
RobSten 4ever
Eclipse has begun
Eclipse has begun
RobSten 4ever


Ime: : Marina
Broj komentara : 878
Reputacija : 0
Join date : 2010-03-23
Age : 26

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptySun Apr 18, 2010 6:25 pm

Ja sam kršćanka i vjerujem u Boga. Imam nekoliko prijateljica koje ne vjeruju u Boga. Ali druge ljude ne osuđujem ako su druge religije.
Na vrh Go down
Beatrix
Administrator
Beatrix


Broj komentara : 7943
Reputacija : 23
Join date : 2010-03-19
Age : 30
Mjesto : St. Vladimir's Academy

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Apr 19, 2010 3:38 pm

Nisam vjernica, ali nisam ni ateista. Šta sam onda?
Nešto između.
Kršćanka sam (znači krštena sam, i primila sam sakramente), ali nisam vjernik. Nisam religiozna.
Svi ljudi vjeruju u nešto, kako ti možeš znati da je tvoje pravo?

Ja vjerujem da postoji neka viša sila, nešto više od nas ljudi, nešto što mi ne možemo razumjeti još.
Ne vjerujem u Crkvu, i ne idem u crkvu, ne sviđa mi se kako prikazuju Boga.
Crkva je jedna institucija i jednostavno su se odmakeli od duhovnog i sve je sada u materijalnom.

Što se tiče drugih religija, poštujem naravno. Svi vjeruju u nešto, nitko ne može drugima govoriti da njegova vjera ne valja ili da nije ispravna.
Tko si ti da to znaš?
Najbliži mi je islam; najraširenija religija ovdje. I zapravo je dosta slična kršćanstvu.
Zato ne znam, zašto tolike svađe?






Na vrh Go down
https://twitter.com/Aimee_Liam
P. Sawyer
Still human
Still human



Broj komentara : 10
Reputacija : 0
Join date : 2010-05-29

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptySat May 29, 2010 7:24 pm

Ja sam pravoslavac..i verujem u Boga..
i to veoma..

volim se raspravljati (ali ne u smislu svadjati) s ljudima koji ne veruju u Boga..
i slusati njihove razloge zasto ne veruju..i govoriti im svoje zasto verujem..!

inace postujem druge religije..
imam dve najbolje drugarice..i jedna je muslimanka..a jedna katolkinja..
i nikada se nismo svadjale oko nasih vera..!
Na vrh Go down
Emma Cullen
Still human
Still human
Emma Cullen


Ime: : Ivana - Ive
Broj komentara : 44
Reputacija : 0
Join date : 2010-06-04
Age : 34
Mjesto : U glupom Kragujevcu... :-(

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptySun Jun 06, 2010 3:45 am

Nisam neki vernik...Slavim praznike zato što moram postim samo kad se mora i to onaj jedan dan, nikad se nisam pričestila niti idem u crkvu, i mislim da su naši Srpski običaji mnogo glupi, u svađi sam sa Bogom jer mi je uradio mnogo loših stvari i to mu nikad neću oprostiti...
Na vrh Go down
Lady Moonlight
Administrator
Lady Moonlight


Ime: : L A D Y
Broj komentara : 5833
Reputacija : 13
Join date : 2010-03-18
Age : 29
Mjesto : Anywhere but Home.

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptySun Jun 06, 2010 2:39 pm

Ja sam muslimanka. Vjerujem u Boga i sve ostalo sto i ide s tim, ali uopste nisam religiozna.
Nikad ne postim, ne idem u Džamiju, ne klanjam :S
Jednostavno, spala sam na to neko dusevno vjerovanje. U to nesto sto mi daje snagu.. ne znam.. :S Neke stvari ni ja nisam razumjela.
Iskreno mislim da su islam toliko izmjenili da je sada tesko znati sta raditi, u sta vjerovati etc.
Ma nije bitno.. Postujem sve vjere, nikoga ne osudjujem ni za sto.
Mislim da svako ima pravo vjerovati u sto on hoce, ili na kraju krajeva ne vjerovati ni u sto.
Na vrh Go down
http://www.twilightsource.biz
Nymphadora
Moderator
Nymphadora


Ime: : Marina
Broj komentara : 6870
Reputacija : 4
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Mjesto : Nomad

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptySun Jun 06, 2010 2:46 pm

Kao sto sam vec bila napisala ja sam Kršćanin-Katolik i idem redovno u crkvu, tj. svake nedjelje. U 2. sam mjesecu išla u Zagreb s razredom, tj. bila je to kao neka nastava izvan škole iz vjeronauka, ugl. išli smo u Pravoslavnu crkvu i Džamiju. Bilo je super upoznati malo bolje i druge vjere. U Džamiji je bilo baš zanimljivo, naučila sam puno toga novoga.
Na vrh Go down
http://www.twilightsource.biz/forum.htm
Miss Crawford
Moderator
Miss Crawford


Ime: : nessa.
Broj komentara : 2710
Reputacija : 21
Join date : 2010-05-03
Age : 25
Mjesto : In clouds

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Jun 28, 2010 11:35 am

Ja sam muslimanka.
Nisam neka vjernica,naravno vjerujem u Boga i vjerujem u Sudnji Dan.
Ne idem u Džamiju ali postim kada mogu tj. 1,Ne klanjam ali imam zelju da naucim.
imam osjecaj da me Bog kaznjava radi toga sto to neznam raditi. :S

Marina kakvi su kod vas obicaji??
Osim sto idete nedeljom u crkvu.
Zanima me..
Na vrh Go down
https://twitter.com/Anessaaa
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 37
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Jun 28, 2010 3:06 pm

Prije par godina sam pročitala izjavu jednog glumca.Bilo je nešto u stilu:
Vjerujem u Boga,ali ne vjerujem u Crkvu.

Mislim da je Crkva otpočetka zapravo zauzela mjesto neke "više sile", što uopće nema smisla. Recimo,uistinu ne shvaćam zašto bi ljudi homoseksualnog opredjeljenja bili osuđeni na vječnu propast jer su odabrali nešto "neprirodno".Uostalom,to nije odabir,to je nešto s čim se rodiš,a ako ta ista Crkva propovijeda da nas je Bog sve stvorio,onda je stvorio i homoseksualce stvorio takvima.

Po meni je Crkva oličje licemjerja, dok se propovijeda tipa:"Dajte siromašnima", taj novac ide u džep svećenicima, biskupima, i sl., jer još nisam upoznala svećenika bez najnovije Toyote (ili čega već). Neću reći da nema svećenika koji stvarno žive po tome što govore,ali u 10 takvih je možda 3.


Citala sam knjigu 'Vatikanske ubice', koju je napisao jedan bivsi svestanik, uglavnom u knjizi se govori o tome kako je sve laz sto Crkva prica, svi ti svestenici, sve glavne mafije kao i Americka vlada je pod pritiskom Vatikana.
Kako sve casne sestre su makar bile po tri puta trudne, ali kad rode to dijete one ga uduse, udave, i ne sjecam se vise.
Svestenici iz Vatikana kao salju ucenike u druge katolicke skole, da uniste te skole, ti ucenici nagovaraju te druge ucenike na nepostivanje nastavnika, i slicno. I tako skole propadnu.
Davno sam citala, i ne sjecam se bas dobro.
Ali stvarno je zalosno u sta se sve ovo pretvara..




Na vrh Go down
Thanatos
Kolekcionar
Thanatos


Ime: : Stella
Broj komentara : 6591
Reputacija : 10
Join date : 2010-03-29
Mjesto : Wonderland. :D

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Jun 28, 2010 3:10 pm

Ja sam kršćanka. Idem u crkvu ali nisam neka velika vjernica. Vjerujem u Boga.
Krstila se jesam i pričestila i u osmom ću se krizmati.
I to je moje religijsko stanje.
I druge religije su mi isto drage i zanimljive. :)
Na vrh Go down
http://bitter-words.blog.hr/
Rosalie
Kolekcionar
Rosalie


Ime: : Rose; Lana
Broj komentara : 1981
Reputacija : 5
Join date : 2010-04-15
Mjesto : Mystic Falls

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Jun 28, 2010 6:05 pm

Jesam li ja dosla na pogresan forum? Mislim da smo malo skrenuli sa teme iako je ovo off deo lol
Na vrh Go down
http://twilight4ever.niceboard.net
Beatrix
Administrator
Beatrix


Broj komentara : 7943
Reputacija : 23
Join date : 2010-03-19
Age : 30
Mjesto : St. Vladimir's Academy

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Jun 28, 2010 6:14 pm

Tema je religije, i kako ja vidim ovdje nitko nije skrenuo s teme.
Na vrh Go down
https://twitter.com/Aimee_Liam
Girl in Edward's arms
Fighting for life
Fighting for life
Girl in Edward's arms


Ime: : Lana (:
Broj komentara : 1530
Reputacija : 5
Join date : 2010-03-19
Age : 27
Mjesto : London

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyTue Jun 29, 2010 1:29 pm

Krščanka sam. Vjerujem u Boga. Ostale religije su mi zanimljive. Svaka ima drukčju posvijest. A opet sve religije su zasnivane na istome. Sve vjeruju d apostoji nešto veće od nas. Neka slika koja je jača od nas. i svi vjeruju u to.
Na vrh Go down
Ecstasy
Vampire bite you
Vampire bite you
Ecstasy


Ime: : Ecstasy xD
Broj komentara : 91
Reputacija : 0
Join date : 2010-04-02

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyWed Jul 14, 2010 12:53 pm

Katolik. Neam nis protiv drugih. Kratko-jasno :D
Na vrh Go down
http://www.dragcave-forum.com/
ChadKroeger
Newborn
Newborn
ChadKroeger


Ime: : Dusko
Broj komentara : 277
Reputacija : 11
Join date : 2010-08-21
Age : 29
Mjesto : Kotor Varos

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Aug 23, 2010 12:54 am

Pravoslavac sam ali ne neki zagorjeli. Hocu reci nisam previse religiozan ali vjerujem u Boga, u zivot poslije zivota, raj i pakao,... Ono sto ne volim su nacionalisti. Ja kao i vjerujem vecina pravoslavaca mislim da je pravoslavna vjera ispravna, ali se ne slazem sa tim da se prema nekom drugacije postupa samo na osnovu njegove vjere i religije. Ne zelim da u zivotu neko mene omalovazava na osnovu religije, i ne zelim ni ja ni prema kome tako postupati.
Na vrh Go down
Asteria
Vampire attack
Vampire attack
Asteria


Ime: : Asteria
Broj komentara : 526
Reputacija : 0
Join date : 2010-04-12
Mjesto : On the other side of the rainbow

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Aug 23, 2010 10:47 am

Nisam vjernik, niti sam ikada bila pravi vjernik. To mi nikada nije ulazilo u glavu, zašto se recimo Bog pojavljivao prije prije, a sada ne, tada su nekako svi znali da on postoji, a sada, neki nisu ni svjesni. Ne vjerujem u sve ono što piše u bibliji, pogotovo ne u dio sa Adamom i Evom, zanima me kako su oni uspjeli saznati sve te stvari i zapisati ih, jer tada jos nitko vjerojatno nije poznavao pismo, mozda usmena predaja, ali tko bi saznao za takvo što. Ili da je Najljepši anđeo protjeran u podzemlje. Takve su stvari nemoguće za saznati, tako da mi se sve više i više čini da su veliki djelovi je priče o Bogu i svemu tome poznatome u knjizi zvanoj Biblija zapravo izmišljene. Ne zelim sada vrijedati vjernike, ali takvo je moje mišljenje. Jednostavno ne mogu vjerovati u nešto takvo.
Doduše vjerujem da postoji neka veća sila, ali da jeta sila učinila sve to o čemu se priča, ne.
U velikoj večini slučajeva vjerujem samo znanstvenim dokazima. Kada bude znanstveno dokazano da Bog postoji i da je sve to istina, vjerovati ću.

Jako me privlači budizam i njihova stajališta, jer su tako drukčija od svega što nas okružuje i htjela bi naučiti što više o njima.

EDIT: Morala bi vjerojatno reći da sam katolkinja, jesam primila sve sakramente ali samo kako bi jednog dana mogla nekome biti kuma.
Jako me zanimaju druge religije. Imam prijatelja i prijateljicu koji su muslimani. Nikada se nismo svadali oko takvih stvari, jer smatram da su nepotrebne. S prijateljem sam nedavno baš razgovarala o ramazanu i o tome kako se on sprema za post, kako po moći jde a po danu ne. To mi je bilo fascinantno. Nije mi bilo jasno zasto to radi, sto ga pokreće, jel to samo osjećaj obaveze ili nesto drugo??? Onda mi je objasnio kao malom djetetu...

Kako je već netko rekao da su ljudi prešli sa duhovnog u materijalno. U tome se potpuno slažem. Crkva sada prikazuje Boga u nekom trećem svijetlu. I svaki put kada dodeš u crkvu moraš dati nešto novaca kako bi se moglu prehraniti ili što god. Pa jeste li vidjeli te ljude, rijetko kome od njih stvarno treba hrana. Odmakli su od prvotnog poimanja crkve i to mi se nikako ne sviđa. Zato sam rekla da me privlači budizam jer oni su još na toj duhovnoj razini, pokušavaju naći mir i sklad u samom sebi.
Na vrh Go down
Bella
Newborn
Newborn
Bella


Ime: : Bella Swan
Broj komentara : 250
Reputacija : 0
Join date : 2010-07-31
Age : 31
Mjesto : in Vampireland

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Aug 23, 2010 12:34 pm

Ja sam Pravoslavka.....i veliki sam vijernik,Verujem u Boga i u to da sve sto se desava jeste po njgovoj volji.Nznm vise puta u zivtu sam se uverila da postoji radila sam niz nepromisljenih stvari, a onda kad se pokajem pomolim se Bogu da sve bude ok i bude.Mi na krstenju dobivamo svog anđela cuvara i to mi je mnogo slatko i u to verujem iako ga nisam videla jednostavno ga osecam...uvek je tu kada treba da izađem iz nekog sranja :)
Boga volim jer je on...to nesto sto me nikada u zivotu nije povredilo ni razocaralo ni naljutilo...kada mi se desavaju lose stvari obicno to pripisujem mojim greskama od kojih je Bog umoran da mi prasta pa mora nekada i da me kazni
MRZIM nacionaliste!!!!Nemam nista protiv ljudi koji veruju u drugu veru sve dok ne pocnu da promene misljenje zbog toga sto sam Srpkinja...nigde veze.Cist primer ovde ima mnogo ljudi razlicitih veroispovesti ali svi ste mi posebno dragi BEZ DLAKE na jeziku I veoma sam ponosna na sebe sto je tako
Na vrh Go down
Lina
Vampire bite you
Vampire bite you
Lina


Ime: : Katalina
Broj komentara : 71
Reputacija : 0
Join date : 2010-08-15
Age : 28
Mjesto : Zagreb

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Aug 23, 2010 4:30 pm

ja nisam vjernik.. ne vjerujem u boga, ali sam odrasla u krscanskoj obitalji tako da sam krstena i krizmana-pa se nemogu nazvati ateistom, vjerujem samo u biologiju i veliki prasak sto se tice postanka svijeta.
bez obzira sto sam jako me zanimaju religije i sekte, volim uciti o njima, i nikad se sudim druge zbog toga pa cak ni sotoniste. to je samo nacin na koii ljudi zive (odrastaju) njihov izbor sigurnosti i vjerodostojnosti.
Na vrh Go down
Honey B
Vedad's Honey. 4Eva. <3
Honey B


Ime: : Emma
Broj komentara : 2420
Reputacija : 1
Join date : 2010-05-08
Age : 29
Mjesto : Nowhere

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Aug 23, 2010 10:09 pm

Ja sam muslimanka i vjerujem u Boga, odnosno u Imanske sarte.
Nisam neka vjernica al idem ponekad u dzamiju , postim kada mogu ..etc
Naravno kao muslimanka vjerujem da je Islam jedina ispravna vjera i da je Kur'an jedina ne izmjenjena Bozija knjiga. Druge religije su mi zanimljive i volim slusati o njima,, cuti ili nauciti nesto novo o njima. Neosudjujem ljude koji vjeruju u druge religije, svako ima pravo vjerovati u sto zeli . Ne volim ljude koji osudjuju ljude zbog religije to sam sto jesam i vjerujem u ono sto zelim i ponosim se time !
Na vrh Go down
ChadKroeger
Newborn
Newborn
ChadKroeger


Ime: : Dusko
Broj komentara : 277
Reputacija : 11
Join date : 2010-08-21
Age : 29
Mjesto : Kotor Varos

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyMon Aug 23, 2010 10:52 pm

@Lina vjerujes u veliki prasak.

Ja koliko sam upoznat to je teorija da je svemir u pocetku bio loptasta masa i da je prilikom ogromne explozije dobio manji oblik onoga sta je danas, tj da se od praska sve vise siri i da je sve veci.
Ono sto zelim da te pitam je ako ne vjerujes u boga ko je stvorio tu masu od koje je sve nastalo?
Na vrh Go down
Lina
Vampire bite you
Vampire bite you
Lina


Ime: : Katalina
Broj komentara : 71
Reputacija : 0
Join date : 2010-08-15
Age : 28
Mjesto : Zagreb

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyTue Aug 24, 2010 2:12 am

evolucija..cestice nitko ne stvara a one se razraduju same od sebe
Na vrh Go down
Asteria
Vampire attack
Vampire attack
Asteria


Ime: : Asteria
Broj komentara : 526
Reputacija : 0
Join date : 2010-04-12
Mjesto : On the other side of the rainbow

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyTue Aug 24, 2010 11:53 am

ChadKroeger (citat):
@Lina vjerujes u veliki prasak.

Ja koliko sam upoznat to je teorija da je svemir u pocetku bio loptasta masa i da je prilikom ogromne explozije dobio manji oblik onoga sta je danas, tj da se od praska sve vise siri i da je sve veci.
Ono sto zelim da te pitam je ako ne vjerujes u boga ko je stvorio tu masu od koje je sve nastalo?

Oko te mase nije bilo ni vremena ni prostora, samo čestice toliko stisnute i nabijene u jednu kuglu veličine grejpa, koja je eksplodirala i počela se snažno širiti. Nitko nije stvorio tu kuglu zato jer oko nje nije moglo ničega biti i nije bilo.
Na vrh Go down
ChadKroeger
Newborn
Newborn
ChadKroeger


Ime: : Dusko
Broj komentara : 277
Reputacija : 11
Join date : 2010-08-21
Age : 29
Mjesto : Kotor Varos

Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . EmptyTue Aug 24, 2010 1:43 pm

Kako je nastala?
Nisam ogroman vjernik ali mora postojati nesto vece od ljudi.
Na vrh Go down
Sponsored content





Religije                 . Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije .   Religije                 . Empty

Na vrh Go down
 
Religije .
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Twilight Source Forum :: Rasprave-
Idi na: