Twilight Source Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalGalleryTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?

Go down 
+8
Rosalie
Emma Cullen
Beatrix
Girl in Edward's arms
Thanatos
cullen girl
Athendora
Clair de Lune
12 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyTue Apr 13, 2010 9:44 am

Kada ste počeli čitati ? Postoji li neki posebni razlog zašto tada ?

Što tražite u novoj knjizi, ponovno i ponovo, a da nisam našao u već pročitanoj ?

Koje su osobine ličnosti likova koje smetrate sebi dragim ?
Koji likovi su vam najdraži i iz kojih knjiga ?

Koliko knjiga godišnje pročitate, te da li imate društvo s kojim mozete podijeliti preporuke, uzajamno posuđivati knjige ?



Ova tema neka bude vođena gore napisanim pitanjima, ali svakako, ukoliko imate još koje pitanje koje bi moglo poboljšati kvalitetu ove teme, napišite ga.
Na vrh Go down
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyTue Apr 13, 2010 9:48 am

Čitam i to puno od kad sam naučila, tamo negdje s 4 i pol godine. Naravno, počevši sa slikovnicama :) Čitanje mi je uvijek bila najdraža hobi. Jednostavno najbolji način za provesti slobodno vrijeme i zabaviti se.
Ne znam niti sama koliko sam knjiga pročitala. Za vrijeme skole prosjek je 3-4 knjiga sedmicno. Ali kada je raspust, to nadoknadim pa procitam 7-8 knjiga sedmicno. I sad knjige kupujem a ne posuđujem, pa si tako još malo ugađam... (Knjige su mi uvijek bile najdraži poklon.)
Najdraže knjige čitam ponovo i ponovo. Pogotovo fantasy, što mi je omiljeni žanr. Zato i većinu knjiga čitam na engleskom, jednostavno nema prijevoda. A zapravo da ih i ima, svejedno bih čitala u originalu. Bolje je. Postoje jednostavno neke knjige kojima se uvijek vraćam. Ne znam u čemu je štos, vjerojatno u tome što me čine da se dobro osjećam.
I postoje neki likovi za koje mi se čini da postoje, da ih poznajem (sad već zvučim blago bolesno Ali jednostavno su neki likovi tako dobro napisani da su kao pravi.

Sad sam se stvarno raspisala tako da nitko neće imati želje pročitati post, ali neka. Taknula me tema :)
Na vrh Go down
Athendora
Moderator
Athendora


Ime: : Athendora
Broj komentara : 6728
Reputacija : 14
Join date : 2010-03-29
Age : 112

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyTue Apr 13, 2010 9:32 pm

Čitam od svoje 4 godine,od tada sam "ovisna" o knjigama,kada god vidim neku knjigu imam osječaj da je moram pročitati.Knjige su mi najbolji poklon i za ročkas sam dobila tri knjige od mojih prijatelja,kada je raspust onda čitam svaki dan knjigu a jednu pročitam za nekih 2-3 sata,a kada je škola onda 2-3.U našoj školi ima Engleska biblioteka i sve knjige su na engleskom pa mi je gušt čitati ih.Jedva čekam ovaj sada sajam da sebi kupim još knjiga.Najdraži žanr mi je kriminalistički npr. knjige od Agathe Christie njene knjige su mi presuper,također volim i one "tinejđerske" tj. dnevnike...Naj knjiga od tinejđerskih Ruža,Adrian Mol....I čitam jer nemam pametniji način provođenje svoga vremena Wink
Na vrh Go down
cullen girl
Fighting for life
Fighting for life
cullen girl


Ime: : aDNa
Broj komentara : 1256
Reputacija : 0
Join date : 2010-03-30
Age : 26

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyWed Apr 14, 2010 1:55 pm

citam od malih nogu...jednostvano sam imala zelju da naucim citati i tako sam pocela sve vise i vise citati..citanje me opusta i daje mi razne ideje i naravno razmisljam zasto je to bila tako zasto nije ovako...ela mi nekada preporuci neku knjigu pa je procitama tako da mi je citanje postalo neka vrsta opustanja i zabave :)
Na vrh Go down
Thanatos
Kolekcionar
Thanatos


Ime: : Stella
Broj komentara : 6591
Reputacija : 10
Join date : 2010-03-29
Mjesto : Wonderland. :D

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyFri Apr 16, 2010 2:09 pm

I ja isto čitam od malih nogu;to je moj izlaz od svakodnevnih briga...
Sama izaberm knjigu pročitam ju u dan i onda mi počne raditi mašta...Obožavam Čitati!!!
Na vrh Go down
http://bitter-words.blog.hr/
Athendora
Moderator
Athendora


Ime: : Athendora
Broj komentara : 6728
Reputacija : 14
Join date : 2010-03-29
Age : 112

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptySun Apr 18, 2010 6:39 pm

Da
Ja koada imamm neki težak kontrolni ja prvo učim pa onda pročitam knjigu jer me to smiruje.A knjige biram sama ili ako me neko predloži knjigu ona ču je pročitati.Na sajmu knjige se osječam kao svoj na svom :D
Na vrh Go down
Girl in Edward's arms
Fighting for life
Fighting for life
Girl in Edward's arms


Ime: : Lana (:
Broj komentara : 1530
Reputacija : 5
Join date : 2010-03-19
Age : 27
Mjesto : London

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyMon Apr 19, 2010 5:40 pm

Počela sam čitati sa sedam godina.Morala sam počet čitat lektire pa sam počela i skužila da je čitanje zabavno.Pa uvijek tražim nešto što će mi pomoć oko sitacije u kojoj se nalazim.ili nešto ljubavno.ili klasile.(njih obožavam).(Npr.prekinula sam s dečkom pročitat ću nešto tužno.)
Običjno su dobri, naivni.
Najdraži su mi Edward, Bella,Nessi.Iz sumrak Sage.
Julija.Iz romea i Julije
Cathy i Heatcliffa iz Orkanskih visova.
Na vrh Go down
Athendora
Moderator
Athendora


Ime: : Athendora
Broj komentara : 6728
Reputacija : 14
Join date : 2010-03-29
Age : 112

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyMon Apr 19, 2010 5:59 pm

Orkanski visovi predobra knjiga.
Ja trenutno čitam Prohujalo s vihorom i do sada knjiga mi je super.
Na vrh Go down
cullen girl
Fighting for life
Fighting for life
cullen girl


Ime: : aDNa
Broj komentara : 1256
Reputacija : 0
Join date : 2010-03-30
Age : 26

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyMon Apr 19, 2010 6:42 pm

ja i ja volim sajam tu vidim jako zanimljive knjige ove godine mislim kupiti neku od r.l.stine jer volim citati horore
Na vrh Go down
Athendora
Moderator
Athendora


Ime: : Athendora
Broj komentara : 6728
Reputacija : 14
Join date : 2010-03-29
Age : 112

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyTue Apr 20, 2010 9:21 pm

Čitati ne da volim obožavam,jedva čekam sada sajam da sebi kupim Praskozorje (iako sam ga čitala želim ga u kolekciji) i kupit ću sebi neku od R,L.Stineta pa ako je neko pročitao neku dobru neka je preporuči.I da odgovrim na ovo drugo pitanje šta nam čitanje znači.Čitanje mi je sve u životu da nema knjige ne znam šta bi uradila vjerovatno poludila.Razočarava me kada vidim da sve manje i manje djeca (i odarsli) čitaju.
Na vrh Go down
Beatrix
Administrator
Beatrix


Broj komentara : 7943
Reputacija : 23
Join date : 2010-03-19
Age : 30
Mjesto : St. Vladimir's Academy

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyWed Apr 21, 2010 2:57 pm

Ja obožavam čitati. Oduvijek. Ta me strast drži još uvijek.
Danas je čitanje knjiga zapostavljeno; svi će radije pogledati film , nego pročitati knjigu.
Danas te gledaju kao čudaka ako čitaš.
Ali mene briga, to je nešto što volim i u čemu uživam.
Volim svašta čitati, i svašta čitam. Ljubavne, drame, fantasy...

Zato, samo vi čitajte i uživajte. :)




Na vrh Go down
https://twitter.com/Aimee_Liam
cullen girl
Fighting for life
Fighting for life
cullen girl


Ime: : aDNa
Broj komentara : 1256
Reputacija : 0
Join date : 2010-03-30
Age : 26

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyWed Apr 21, 2010 7:40 pm

da citanje the best ali imali neko ko se opredjelio za vrstu knjiga mislim samo da voli tinejdzerske,ljubavne..
Na vrh Go down
Beatrix
Administrator
Beatrix


Broj komentara : 7943
Reputacija : 23
Join date : 2010-03-19
Age : 30
Mjesto : St. Vladimir's Academy

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyThu Apr 22, 2010 2:50 pm

cullen girl (citat):
da citanje the best ali imali neko ko se opredjelio za vrstu knjiga mislim samo da voli tinejdzerske,ljubavne..

Pa svatko (tj. većina) voli tinejđerske knjige dok je tinejđer. Neću ih čitati sa 30.
I to nije neka književnost koja ima vrijednost. To je više onako za zabavu.
Kako sazrijevamo čitamo i zrelije knjige. Sa 12, 13 se čitaju Princezini dnevnici, R.L. Sline.. i slični.
Nitko ne čita Dostojevskog sa 14 god. primjerice. Jer ga ne bi razumjeo i shvatio.
Knjigu treba gledati i drukčije. Tražiti skriveni smisao, pouku, metafore...

Na vrh Go down
https://twitter.com/Aimee_Liam
Athendora
Moderator
Athendora


Ime: : Athendora
Broj komentara : 6728
Reputacija : 14
Join date : 2010-03-29
Age : 112

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyFri Apr 23, 2010 12:22 pm

Fil moram se složiti sa tobom ali ipak neki ljudi mogu da shvate šta se radi u knjiga sa nešto "težom" tematikom evo npr ja.Ja sam 6 razred i imam 12 godina ali sam pročitala dosta knjiga koje i nisa baš za moje godine.Ako kužiš šta hoću reči i svaku od this knjiga ja perfektno razumijem Wink
Na vrh Go down
Beatrix
Administrator
Beatrix


Broj komentara : 7943
Reputacija : 23
Join date : 2010-03-19
Age : 30
Mjesto : St. Vladimir's Academy

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyFri Apr 23, 2010 3:38 pm

Da, razumijem. Pa neki su eto zreliji možda.
Ja ne čitam više knjige koje čitaju moji vršnjaci; ja sam takve knjige čitala prije 2 godine.
Ali nema ništa loše u tome, dok god mi volimo čitati. :)
Na vrh Go down
https://twitter.com/Aimee_Liam
Athendora
Moderator
Athendora


Ime: : Athendora
Broj komentara : 6728
Reputacija : 14
Join date : 2010-03-29
Age : 112

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyFri May 28, 2010 7:43 pm

Da stvarno me ova situacija razočarava.
Zar nas je baš malo koji vole da čitaju.
U mom razredu samo dvije moje frendice vole da čitaju.
A ostali kao da knjige niti postoje.
Ali ovo ji 21 vijek maldi imaju sve.
Internet,TV....
dok djeca prije 20 godina su čitala i samo im je to bio neki način zabave.
Na vrh Go down
Thanatos
Kolekcionar
Thanatos


Ime: : Stella
Broj komentara : 6591
Reputacija : 10
Join date : 2010-03-29
Mjesto : Wonderland. :D

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyFri May 28, 2010 7:57 pm

Teško je nekima čitati. Ali to je ponižavajuće. Kroz svaku knjigu ma koliko kratka ili duga bila uvijek izvučemo pouku iz nje...
Na vrh Go down
http://bitter-words.blog.hr/
Athendora
Moderator
Athendora


Ime: : Athendora
Broj komentara : 6728
Reputacija : 14
Join date : 2010-03-29
Age : 112

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyFri May 28, 2010 8:03 pm

Da.Danas treba ti neka knjiga a ti samo nađeš na internetu (kad je u mom razredu lektira svi prepišu sa neta).Jedino ja čitan vv`
Na vrh Go down
Thanatos
Kolekcionar
Thanatos


Ime: : Stella
Broj komentara : 6591
Reputacija : 10
Join date : 2010-03-29
Mjesto : Wonderland. :D

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyFri May 28, 2010 8:28 pm

I ja također. Jedanput kada je bila lektira svima sam im očitala lekciju jer skidaju kratke sadržeje s weba dok ja kao neka glupača za svaku knjigu koju sam ikada imala u ruci pišem kratki sadržaj..Blejili su u mene kao da sam luda. Luda možda jesam ali sam vrijedna isto..
Na vrh Go down
http://bitter-words.blog.hr/
Emma Cullen
Still human
Still human
Emma Cullen


Ime: : Ivana - Ive
Broj komentara : 44
Reputacija : 0
Join date : 2010-06-04
Age : 34
Mjesto : U glupom Kragujevcu... :-(

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptySun Jun 06, 2010 3:37 am

Kada ste počeli čitati ? Postoji li neki posebni razlog zašto tada ?
Počela sam da čitam od svoje 7-8 godine prvo lektire i mrzela sam ih, ali kad sam pročitala HP sagu oduševila sam se i zavolela čitanje...

Što tražite u novoj knjizi, ponovno i ponovo, a da nisam našao u već pročitanoj ?
Stalno čitam nove knjige i uvek tražim dobru priču...A često se vraćam i već pročitanim knjigama...

Koje su osobine ličnosti likova koje smetrate sebi dragim ?
Hm...Pa sad sviđa mi se lik Harry Pottera, Rona, Hermione, Edwarda, Alice...Svi ti likovi imaju osobine koje volim...

Koji likovi su vam najdraži i iz kojih knjiga ?
Edward iz TS i Harry iz HP sage...

Koliko knjiga godišnje pročitate, te da li imate društvo s kojim mozete podijeliti preporuke, uzajamno posuđivati knjige ?
Hm...Pa ne brojim, ali dosta neke čak i po više puta, imam društvo sa kojim mogu komentarisati i preporučivati nove knjige...
Na vrh Go down
Rosalie
Kolekcionar
Rosalie


Ime: : Rose; Lana
Broj komentara : 1981
Reputacija : 5
Join date : 2010-04-15
Mjesto : Mystic Falls

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyTue Jun 15, 2010 7:02 pm

Obozavam da citam. Citanje je jedna avantura. Dok citamo, mi smo tamo gde je glavni lik. Ili sporedni lik.Mi postajemo taj lik. Dok citamo, mozemo zaploviti u svet maste, mozemo doziveti nemoguce. Ukoliko nam se knjiga ne svidja, mi cemo listati strane, videti samo slova. Svaku rec treba zamisliti. Bez citanja bi smo bili glupi, ali i ne bi smo osetili nista tako lepo kao citanje.

Pocela sam citati negde oko prvog razreda osnovne, kada sam shvatila da je to mnogo lepse od gledanja TV-a. Ne postoji posebni razlog.

Nikada ne trazim u knjigama posebni deo koji zelim procitati. Zasto lutati? To nije lepo citanje. Ako mi se nesto svidja, zelim da tako bude, tastatura pod ruke i kucanje toga. Onda se mnogo bolje osecam i drago mi je.

Drage su mi osobine Irene iz "Udzbenika za zaljubljivanje". Svidja mi se sto, iako je tinejdzerka, mari za skolu i svoje obaveze.
Od likova iz knjiga, posebno mi je draga Kler iz knjige "Nije fer.Kler"

Koliko knjiga procitam za godinu dana?Hmm. Kako kad. Ja to ne brojim. To mi nije vazno.
Ako neki prijatelj zeli pozajmiti knjigu od mene, ja mu uvek dam. Zelim da i on prozivi tu avanturu.
Na vrh Go down
http://twilight4ever.niceboard.net
Anamaria
Newborn
Newborn
Anamaria


Ime: : Anabells
Broj komentara : 112
Reputacija : -1
Join date : 2010-06-22
Age : 27
Mjesto : U wc-u,jedem cokoladu :D

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyTue Jun 22, 2010 10:05 pm

Neznam zasto,ali ja obozavam citat to mi je nesto najbolje,tri puta bolje od interneta ili cak televizije.Ako neprocitam najmanje 4 knjige mjesecno budem nezadovoljna.Obozavam citat usavrsujem citanje,ali i svoje znanje.Najvise to budu ljubici.Sad zadnji mi je bio neodoljivi sarmer .Knjigu od 400 stranica ja sam procitala u 2 dana i onda mi je bilo zao jer nisam imala vise sta citat!!.Svoje prijateljice sve vise navlacim da citaju jer one bas i nisu zainteresirane za neke kvalitetne stvari pa kad ih nagovorim bude mi drago kao i zadnja 2 puta.Sa njima podjelim sve detalje iz knjiga.Kod nas bibliobus dolazi jednom u 2 tjedna a smijemo samo 4 knjige posudit :\.
to je meni malo.Jednostavno obozavam citat posebno o vampirima takve su mi knjige najdraze :)
Na vrh Go down
Beatrix
Administrator
Beatrix


Broj komentara : 7943
Reputacija : 23
Join date : 2010-03-19
Age : 30
Mjesto : St. Vladimir's Academy

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyTue Jun 22, 2010 10:11 pm

Anamaria (citat):
....
Pa drago mi je da nas ima. I da, samo ti njih nagovaraj na čitanje.
A kod nas se smiju posuditi samo 2 knjige, tako da, tebi je super. Wink
Na vrh Go down
https://twitter.com/Aimee_Liam
Anamaria
Newborn
Newborn
Anamaria


Ime: : Anabells
Broj komentara : 112
Reputacija : -1
Join date : 2010-06-22
Age : 27
Mjesto : U wc-u,jedem cokoladu :D

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptyTue Jun 22, 2010 10:37 pm

A joj,ma samo nek ima izbora :)
Nego sta moraju mi citat ko u 1 razredu samo sto su ovo ljubici i horori :D
Na vrh Go down
Jessica•Rose
Fighting for life
Fighting for life
Jessica•Rose


Ime: : Rouz ; Irma
Broj komentara : 1333
Reputacija : 19
Join date : 2010-08-14
Age : 28
Mjesto : Tu ispred monitora a dje drugo ?

Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? EmptySat Aug 14, 2010 11:47 pm

citam da bih se opustila i da bih saznala sta novo .. jer citanje otvara mnoga vrata i stvarno nam otvara oci kad su u pitanju neke stvari
Na vrh Go down
Sponsored content





Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?   Zasto citamo? Sta nama citanje znaci? Empty

Na vrh Go down
 
Zasto citamo? Sta nama citanje znaci?
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Twilight Source Forum :: Rasprave-
Idi na: