Twilight Source Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalGalleryTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Šum školjke

Go down 
+4
Rosalie
Athendora
Miss Crawford
Clair de Lune
8 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Dec 22, 2010 9:07 pm

First topic message reminder :

"Fear of a name increases fear of the thing itself."

'Pedesete godine ovog stoljeća. Očajna vremena za nekoć sretne ljude. Volturi su na vrhuncu moći i ubijaju gdje god stignu. Cullenovi su u Norveškoj, u malom selu pored Osla gdje je sunce rijetko. Sve propada, i čini se da je i život izgubio svoj smisao. Čini se da im nitko ne može pomoći.'




Ukoliko niste shvatili iz uvoda: Volturi žele da im se svi pokore. Čak je i ubijanje u javnosti postala normalna pojava. Cullenovi im i dalje predstavljaju najveći problem. Toga su svjesni, pa se vraćaju u Forks sa Jacobom. Tamo stupaju u kontakt sa ostalim vukodlacima, i ponavlja se ono od prije par godina, razni vampiri se udružuju u borbi protiv Voltura.




BITNO: Izuzetno dobro pazite na točnost, pravopis i gramatiku u rečenici. Vaš post se mora sastojati od minimalno 20 rečenica. Pokušajte biti što maštovitiji i dodavati nove detalje, ali ne time mjenjati tijek priče.

Radnju započinjemo dok se Cullenovi spremaju za povratak u Forks.




Likove, naravno, birate prema likova iz Sumrak Sage. Za prijave je potrebno ispuniti sljedeće:

Ime i prezime:
Dob:
Strana (protiv ili za Volture):
Moć:
Izgled:
Ostalo:


UŽIVAJTE!


Clair de Lune: komentar modifikovan dana: Wed Dec 22, 2010 9:10 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down

AutorPoruka
Miss Crawford
Moderator
Miss Crawford


Ime: : nessa.
Broj komentara : 2710
Reputacija : 21
Join date : 2010-05-03
Age : 25
Mjesto : In clouds

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Jan 12, 2011 5:22 pm

Došli smo kući iz škole i bila sam strašno raspoložena.
Bio je petak i pred nama nije bilo škole.Još više vremena sa porodicom.
Sjedila sam na kauču, normalno bez ikakve sumnje, jednostavno.
Onda mi je prišla Bella.

"Alice, ja sam jako gladna."
"Želiš da idemo u šumu?"
"Može."
"Želiš li zvati ostale?"
"Ako može da ne ide nitko. Samo ti i ja."
"U redu!"

Krenuli smo ne javljajući se Charliseu. Ma valjda neće biti zabrinut. Ma neće.
Na vrh Go down
https://twitter.com/Anessaaa
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Jan 12, 2011 5:29 pm

Mahnito smo trčale šumom ne pazeći da ćemo udariti od neko drvo ili potuči. Ah, prije pedeset godina sam se o tome brinula. Tiho sam se zahihotala, a Alice me upitno pogledala. Odmahnula sam glavom.

Uskoro smo osjetile otkucaje srca jelena, i Alice je znala na što mislim. Potrčale smo na sjever, sve više se približavajući jelenima. Jeleni kao da nisu znali što ih je snašlo, par sekundi su gledali kako hvatamo najbližeg, a onda se, vjerovatno prestravljani, zadali u bijeg. Nasmiješila sam se.

Nakon pola sata izvrsnog jela šetale smo kroz šumu u tišini. Svaka je imala svoje misli, i odlučila sam da ja neću biti ja koja će prekinuti tišinu. Uskoro, osjetila sam miris nečega za što sam bila sigurna da sam i prije osjetila, ali mi je bilo daleko u sjećanju. Alice je, na moje čudo, prepoznala miris i osmijehnula se.

'Ah, bilo je i vrijeme' rekla je kroz osmijeh, potrčavši prema mirisu.
Na vrh Go down
Miss Crawford
Moderator
Miss Crawford


Ime: : nessa.
Broj komentara : 2710
Reputacija : 21
Join date : 2010-05-03
Age : 25
Mjesto : In clouds

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Jan 12, 2011 6:01 pm

"Ah, bilo je i vrijeme."

Rekla sam kada sam ih osjetila. Druge vampire.Gledala sam Bellu zbunjenu i vidjela sam da joj je taj miris poznat.
Bio je to Denali koven.

"P
repoznaješ?"
"Ne, ali poznat mi je..."
"Denali Koven."
"Tako je!" nastavila je, "ostajemo?"

"Ne, nebi se zadržavala, bolje da idemo kući."


Odlučili smo se vratiti kući i nije nikoga tamo bilo.

"Malo čudno?" - pitala sam ju
"Ne, sigurno su i oni otišli u lov, samo ih nismo vidjeli."

Opustila me je.
Gledali smo televiziju, čak smo i malo plesali.
Na vrh Go down
https://twitter.com/Anessaaa
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Jan 12, 2011 6:05 pm

Pripadnici Denali kovena su vjerovatno otišli u lov. Stresla sam se, iako se nisam toliko zgrozila koliko sam se zgrožavala prije. Nakon dva sata osjetila sam njihovo ponovno prisustvo. Na neki način sam se razvesetilila, nisam ih vidjela od prije pedeset godina.

Nakon tačno dvije minute popeli su se na stari trijem. Tanya je bila uzbuđena, to sam saznala iz načina njenog hoda. Tu su bili i ostali članovi kovena, Kate, Eleazar, Carmen, i na moje veliko čudo, Garrett. Svi su se jako radovali što su ponovo u Forksu, čak i u ovako teškom vremenu.

Alice je potrčala da im otvori vrata, a ja nisam puno zaostajala za njom. Zaglili smo se, a onda je Eleazar progovorio: 'A gdje su ostali?' Glas mu je bio baš onakav kakav pamtim, star, umoran, ali na neki način pametan sa velikim životnim iskustvom.

'U lovu, vjerovatno' Alice je progovorila bezbrižno. 'Uskoro će nam se pridružiti' govorila je dok smo bili na putu ka dnevnoj sobi.
Na vrh Go down
Miss Crawford
Moderator
Miss Crawford


Ime: : nessa.
Broj komentara : 2710
Reputacija : 21
Join date : 2010-05-03
Age : 25
Mjesto : In clouds

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Jan 12, 2011 6:20 pm

Bilo mi je drago što su došli. Uvijek bi me razveselila njihova posjeta.

"Uđite!"
"Naravno, samo nećemo dugo." - rekla je Carmen

"Brzo će nam se ostali pridružiti, oprostite."
"Jao, nema veze, nebismo da ih ometamo."
- rekla mi je Tanya
"Nema veze sada ću ja njih zvati."

Otišla sam u drugu sobu da zovem Edwarda na telefon, na neko ćudo bilo je signala.

"Edwarde, dođite odmah kući, svi iz Dendalija su tu!"
"U redu, smiri se. Dolazimo ubrzo."

Iz sobe sam čula glupa pitanja potput; kako si?, šta ima?..
Na vrh Go down
https://twitter.com/Anessaaa
Athendora
Moderator
Athendora


Ime: : Athendora
Broj komentara : 6728
Reputacija : 14
Join date : 2010-03-29
Age : 112

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Jan 12, 2011 6:29 pm

Ja i Zoe smo kao i obično koračale kroz šumu i rekla sam joj;

"Ovo je njihova kuća."
"Kuća Cullenovih?"
"Da."
"Idemo u iznenadnu posjetu."
"Zoe, nemoj.."
"Zašto ne?"
"Nisu samo oni u kući."
"Znam, zato i ulazim."

Veselo je koračala, a ja sam sporo je pratila.
Krenula sam pozvoniti ali me Alice pretekla.

"Trebate nešto?"
"Ne, samo smo svratili."
"Prijateljski?"
"Da, prijateljski."

Činilo se kao da mi je vjerovala.
Vidjele smo nama poznati Denali Koven.

"Dobar dan."
"Kako ste?"

Bella je bila prestravljenog lica, ali mi smo tu ipak 'prijateljski'...
Na vrh Go down
Thanatos
Kolekcionar
Thanatos


Ime: : Stella
Broj komentara : 6591
Reputacija : 10
Join date : 2010-03-29
Mjesto : Wonderland. :D

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Jan 12, 2011 6:55 pm

"Elezar.", počela sam, "tvoje drago lice nisam dugo vidjela."
"Zoe! O Bože. Kada je to bilo u Rimu...", nasmijao se šaljivski.
Ušla sam u sobu, dokoračala do njega i snažno ga zagrlila. On je uzvratio.
"Kate. Ovo je Zoe koju sam ti spominjao."
"Ajme tako mi je drago!", radosno je uskvičila Kate.

Pogledala sam malo upitno Elezara.

"Jane ulaziš?", upitala sam prijateljicu koja je gledala sa vrata.
"Ne. Ne, idem..."
Na vrh Go down
http://bitter-words.blog.hr/
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Jan 12, 2011 9:22 pm

Eleazaru i svima ostalim je bilo neugodno, naravno, i meni je bilo nezgodno. Da sam se ja pitala odrubila im glave, objema. Na trenutak sam se zgrozila pitajući se kako to Emmettovo ponašanje djeluje na mene.

Zoe se pristojno smiješila, iako je bilo nečega nedorečenog u tom osmijehu. U tom trenutku čula sam zvuk koraka nekoliko kolimetara južnije, Edward, i odahnula. Vjerovatno je i on osjetio miris dvije vampirice, pa se u roku od tri minute našao pored mene.

'Jane. Zoe.' Uljudno je pozdravio, iako je njegov pozdrav više zvučao kao režanje. Pomirila sam se sa činjenicom da nećemo moći sada razgovarati, pa sam mu svojim zagrljajem pokušala reći koliko se bojim. Čvrsto me zagrlio, prenijevši mi poruku da shvata.

'Što vas dovodi nama?' sada je Carlisle govorio direktno Jane i Zoe. I mene je užasno zanimalo, u sred rata za vlast na vrata nam pozvone dvije neprijateljice..
Na vrh Go down
Thanatos
Kolekcionar
Thanatos


Ime: : Stella
Broj komentara : 6591
Reputacija : 10
Join date : 2010-03-29
Mjesto : Wonderland. :D

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Jan 12, 2011 9:43 pm

"Htjela sam posjetiti stare prijatelje. Naravno ako vam smeta odmah ćemo otići.", dodala sam ljubazan osmijeh na kraju, ne željevši biti smrtni prijatelj ovom kovenu. Premda sam trebala.

"Zoe trebale bismo se smjestiti i otići do škole.",javila se Jane.
To je bi poziv za stvarnost.
"Ovaj da", dodala sam posramljeno,"Trebale bi smo krenuti. Izvinite. Drago mi je da smo se vidjeli Eleazar."
"I sljedeći put", dodao je.
"Ne bih htio biti nepristojan, ali Zoe viši nisi dobrodošla ovdje." javio se Charlise. To me pogodilo.

Jane me uhvatila za ruku, jer je vidjela da sam prestrašena, gurnuvši me da počnem trčati niz rijeku.
Došašvši u Forks, pokupila sam se u sobu, poražena i slomljena odjedanput.
Na vrh Go down
http://bitter-words.blog.hr/
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyWed Jan 12, 2011 9:50 pm

'Ovo je bilo.. Čudno' nakon par minuta u stvarnost me vratio glas Tanye. Ostali su klimnuli glavama, odjednom zabrinuti. Volturi se nikada nisu ovako ponašali? Što se dogodilo? Gdje je Aro? Zašto ovo dopušta? Svi su isto mislili, iako nitko nije progovorio naglas. Alice je odjednom shvatila da ovo treba prekinuti, i otišla pokazati sobe gostima, iako su dobro znali gdje se nalaze.

Čvrsto sam zaglila Edwarda. Jedino sam se u njegovom naručju osjećala sigurno. Odjednom, kut usana mu se izvio u čeznutljiv poluosmijeh. 'Sreća pa Nessie nije ovdje' nasmijao se. Slijedila sam njegov primjer, i kao odgovor na to, nekoliko trenutaka kasnije osjetila sam miris Nessie. Bila je sa Jacobom, i iako je prošlo par minuta od njihovog 'sastanka' i dalje je mirisala na njega.

'Ne dolaziš li malo kasno kući, mlada damo?' pitao je Edward. Nasmijala sam se, a Nessie mu je isplazila jezik. Čudno, odnos Edwarda i Nessie me često podsjećao na njegov odnos sa Alice. Zadovoljno sam se nasmijala. 'Nessie, imamo goste. Vjerovatno ih se sjećaš'. Ona se kratko uradila rukom od glavom, kao da je odjednom shvatila čiji je to miris. Osmijehnula sam se. 'Jedva čekam da vidim tetu Carmen' progovorila je, otrčavši na sprat.

Alice se uskoro našla dole, tiho rekavši:'Mislim da je vrijeme za plan. I mislim da je vrijeme da Nessie upoznamo sa svime'. Odjednom je bila zabrinuta i zamišljena. Kratko sam klimnula, pomirena sa neizbježnim.
Na vrh Go down
Child of Night
Vampire bite you
Vampire bite you
Child of Night


Broj komentara : 74
Reputacija : 2
Join date : 2010-12-26

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyThu Jan 13, 2011 3:31 pm

Otrcala sam na sprat i ugledala tetu Carmen.
'Carmen!'
Vrisnula sam. Naravno, nisam ih dugo vidjela, i previse.
'Ei Nessie. Wow, kako si odrasla'
Nasmijala sam se, i pozdravila se sa ostalim gostima koje je Alice dovela na sprat.
'Sta se desava.'
Upitala sam ih. Pogledali su jedni u druge.
'Saznat ces. Svejedno, reci ce ti oni.'
Carmen se nasmijala.
'Mrzim neizvjesnost. Ali, nadam se da ce mi reci uskoro.'
Vidjela sam da su namrstili nos.
'Kakav je to smrad.'
Pogledali su u mene. Nasmijesila sam se.
'O, to mora da je od vukodlaka. Bila sam sa Jacobom.'
'O, ma znas. Mi nismo navikli na njih, i svaki novi susret nam je pomalo cudan.'
'Ma, nema veze.'

'Nessie!'
Cula sam dozivanje.
'Sidi dole.'
Bila je to mama.
Na vrh Go down
Thanatos
Kolekcionar
Thanatos


Ime: : Stella
Broj komentara : 6591
Reputacija : 10
Join date : 2010-03-29
Mjesto : Wonderland. :D

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptySun Jan 23, 2011 9:19 pm

Dani su prolazili, nikakva još informacija nam nije došla od Ara. 3 tjedna su se činila premalo.
Nas dvije nije to zanimalo. Jane je bila u maloj kuhinjici koja se nalazila u maloj kućici pokraj šume koju smo iznajmile.
Nosila je dvije čaše krvi.
"Izvoli", ponudila mi je krv u maloj šalici za čaj.
"Hvala. Samo se nadam da nisi to ukrala.", namignula sam.
"Ma ne..",dodala je nekako tužno, "Htjela, bih te nešto pitati."
"Slobodno izvoli."
"Kako znaš Elezara?"

Zakamenila sam se pitanjem. Ovo je bilo jedino vrijeme kada je moja garda pala.
Na vrh Go down
http://bitter-words.blog.hr/
ElenaGilbert
Newborn
Newborn
ElenaGilbert


Ime: : Teuta
Broj komentara : 220
Reputacija : 1
Join date : 2010-06-30
Age : 27
Mjesto : Croatia

Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 EmptyTue Mar 01, 2011 4:33 pm

Evo i ja bih se pridružila jer mi ovo izgleda veoma zanimljivo....pa ako ogu eo podatci

Ime i prezime: Hanna Marin
Dob: Pretvorena sa 17 a zapravi 2987
Strana (protiv ili za Volture): Za
Moć: Kontroliranje tuđim umovima i nevjerojatna brzina.
Ostalo: Zahvaljujući svojoj moći kojom može manipulirati svima i svojoj brzini Hanna uspjeva preživjeti i ostati skrivena. Iako nema ništa protiv nikoga i živi kao nomad duguje uslugu Jane i zato je udlučila ući u ovaj rat za Volture.
Izgled:Hanna Marin
Na vrh Go down
Sponsored content





Šum školjke - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Šum školjke   Šum školjke - Page 3 Empty

Na vrh Go down
 
Šum školjke
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Twilight Source Forum :: Twilight RPG-
Idi na: