Twilight Source Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalGalleryTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Edward Cullen.

Go down 
+32
Twilight Lady
Edward
vamp_girl
Bokssha
vampires_gold
Andrea Radić
Anči
Miss Crawford
TaylorForever
didi120
Angel_one_♥
Lady Moonlight
Rosalie
Reginea
Anchyca
Mima
Chubica
RavenClaw
Beatrix
Anamaria
Thanatos
Asteria
Nessie
Nymphadora
StefanaCullenPattinson
cullen girl
RobSten 4ever
Athendora
Twilight_girl
Lekača
Girl in Edward's arms
Clair de Lune
36 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyFri Mar 19, 2010 1:42 pm

First topic message reminder :

Što mislite o Edwardu kao liku? Kako vam se sviđao njegov razvoj kroz četiri knjige? Biste li promijenili što? Čime vas je oduševio, a koji su postupci ili događaji koje osuđujete i zašto?
Na vrh Go down

AutorPoruka
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyMon Apr 12, 2010 9:31 pm

Eh, da, malo cu sada offirati, ali ne mogu si pomoci. Bella i Edward su Bella i Edward, i njihova je ljubav savrsena. Belli je Edward savrsen. Meni nije, jer ga vidim kroz svoje oci (sto ne znaci da mislim da ga vi isto ne vidite kroz svoje) Ali upravo to, Stela. On je samo lik! I uzaaaasno me zivcira sto neko zeli svog Edwarda. Nekoga ko je INDENTICAN Edwardu. Ali on ne postoji! Zato sto je lik. Zato sto ne postoji neko takav. Eee, sad natrag na temu, Emira. xD

Ono što mi je najviše iritantno kod Edwarda je ta njegova potreba da uvijek bude patnik (ahem mazohizam) i samosažaljevanje. Nerviraju me takvi ljudi općenito koji misle da nekoga nisu vrijedni i onda odu (kao Edward u New Moonu) kao da rade neko dobro djelo nesvjesni da to nije samo njihova odluka i da je taj postupak zapravo jako sebičan.
Drugo što me također pomalo nervira je to što je užasno patetičan, neke njegove rečenice i izjave su mi toliko isforsirane da u glavi ne mogu zamisliti kako bi zvučalo da to neko stvarno i kaže.
Zatim - lijepo je kad je zaštitnički nastrojen i pomalo ljubomoran, ali svi znamo da je Edward davno prevršio mjeru. Praktički ju je zatvorio u zatvor - tko to radi?!
Volim Edwarda, jako, ali imam i ja svoje misljenje o njegovim manama, i nadam se da me ne mrite zbog toga. :)
Na vrh Go down
Thanatos
Kolekcionar
Thanatos


Ime: : Stella
Broj komentara : 6591
Reputacija : 10
Join date : 2010-03-29
Mjesto : Wonderland. :D

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyTue Apr 13, 2010 3:25 pm

To i mene isto strašno smeta...
Mislim što ne može uživati u poonuđenoj sreći?????
Kao da je glupav....

I šta nije moga pustit ženu na miru,kao da će ga prevariti....
Na vrh Go down
http://bitter-words.blog.hr/
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyWed May 05, 2010 4:48 pm

Svi smo mi ponekad ljubomorni. Pa tako je i Edward. I upravo je zbog ljubomore zabranio Belli da posjecuje Jacoba.
Edward je mogao izgubiti Bellu zbog njegovog ponasanja, zbog sve te ljubomore. Naravno, da je Bella normalna, da nije malo zaostala. Ona nije ni pomislila kako bi ona mogla ostaviti Edwarda. Stvarno zalosno. :/
Ali naravno, Edward na vrijeme vidi gdje je pogrijesio, pa tu gresku ispravlja, a da Bella nije nista ni posumnjala.
I on je znao da bi Jacob za Bellu bio bolji, toga se i bojao, ali pomirio se s tim da je on vampir, i da on ne moze uticati ili nagovarati Bellu na nesto drugo. Ostalo mu je samo da ceka i nada se da ce njega izabrati.

Swells, tako je kad si zaljubljen, ljubomoran si na sve i svasta..
Na vrh Go down
Anamaria
Newborn
Newborn
Anamaria


Ime: : Anabells
Broj komentara : 112
Reputacija : -1
Join date : 2010-06-22
Age : 27
Mjesto : U wc-u,jedem cokoladu :D

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptySun Jun 27, 2010 4:38 pm

Ehh,Edward Cullen.Ima jedna grupa na fejsu : " Sve vi 14-godisnjakinje,Edward Cullen je izmisljen lik i nikad nece biti stvaran,osim u vasoj glavi" .Jedino mi je zao zbog te grupe sto sve sto pise je istina.Samo da su napola danasnji decki kao on sta bi dala.Da me tako neko voli i zeli mi dobro ko sto on voli Bellu pristala bi na skoro svaki kompromis.Jest izmisljen lik,ali je savrseno izmisljen!!!
Na vrh Go down
Beatrix
Administrator
Beatrix


Broj komentara : 7943
Reputacija : 23
Join date : 2010-03-19
Age : 30
Mjesto : St. Vladimir's Academy

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptySun Jun 27, 2010 4:50 pm

Anamaria (citat):
Jest izmisljen lik,ali je savrseno izmisljen!!!
Ehh, ovo si dobro rekla. :)
Na vrh Go down
https://twitter.com/Aimee_Liam
RavenClaw
Still human
Still human
RavenClaw


Ime: : Nikolina Nicole
Broj komentara : 8
Reputacija : 0
Join date : 2010-07-07
Age : 27
Mjesto : Strmec-Sam.

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 5:34 pm

meni je supper :D :D
u početku je bilo ono: sve cure lude za sumrak sagom
ja nisam :(
marak sam gledala sva 3 filma zanimalo me kakav će bit kraj
edward upočetku mi se nije skroz svidio al u zadnjem dijelu je nai nai


ahh neka je izmišljen pustite ih/nas da maštamo
jer ja uvijek maštam
i msm da sam zato drukčija :D
Na vrh Go down
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyWed Jul 07, 2010 8:49 pm

A gle, ja nisam luda za Edwardom.
A u zadnjem dijelu je on za mene odvratan, uzasan. Prvo hoce da ubije svoje dijete (Renesmee) a onda kad se ona rodi ona je najsevrsenije bice na zemlji, i onda ju obozava. Meni je to bas glupo. :|

Meni je u pocetku on bio privlacan (dok Bella nije pocela sa onim svojim on je savrsen bla bla bla..) Bio je misteriozan, prelijep, zagonetan, zgodan.. I zao mi je sto Meyerica nije ostala pri tome, u iducim knjigama ga je kao lika tooootalno upropastila. :/
Na vrh Go down
Nymphadora
Moderator
Nymphadora


Ime: : Marina
Broj komentara : 6870
Reputacija : 4
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Mjesto : Nomad

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyThu Jul 08, 2010 2:38 am

Meni je Edward Cullen presavršen ! *.*
Kao lika ga obožavam. Iako ima svojih ''mušica'', svejedno ga volim.
A što se tiče ovog što je Clair rekla, da je htio ubiti Renesmee, to meni nije ništa loše.
Mislim, vjerojatno bih i ja postupila isto tako u takvoj situaciji.
Renesmee je prvo bila čudovište koje ubija ljubav njegova života. Smisao njegova postojanja.
Kako bi vi reagirali da vama netko želi ubiti srodnu dušu ?
A naravno da ju je poslje zavolio. Ipak je to bila njegova kćer.
Protiv toga se ne može. To je jednostavno obiteljska veza.
To je moje mišljenje.
Na vrh Go down
http://www.twilightsource.biz/forum.htm
Chubica
Eclipse has begun
Eclipse has begun
Chubica


Ime: : Matea
Broj komentara : 738
Reputacija : 1
Join date : 2010-06-28
Age : 28

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyThu Jul 08, 2010 12:50 pm

a da jednostavno kažemo da je savršen bez obzira na mane, vrline i nedostatke???
Na vrh Go down
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyThu Jul 08, 2010 1:38 pm

Meni je on sve samo nije savrsen. Dobro, ima svojih vrlina, ali ima i mana.

A cekaj Marina, tebi nije lose sto prvo zeli da ju ubije, (a sama si rekla da postoje te obiteljske veze i da je nemoguce da se ne volis svoje dijete) a onda je voli kad se rodi? Meni je to bolesno, uzasno!
On je otac tog djeteta, i on je trebao da pomaze Belli u njenoj trudnoci, a ne da smislja novi nacin kako da ubije (!) svoje (ne)rodjeno dijete.

I opet govorim, Edward mi je u pocetku bio blizu (blizu, ponavljam) savrsenosti, kada je bio sarmantan, zagonetan, tajanstven, misteriozan.. Ali u iducim knjigama on je sve vise posesivan, ovisan o Belli, i Stephenie mu samo 'dodaje' te mane. Zao mi je sto nije ostala samo na Sumraku, upravo zbog toga, kada ga nije znala dobro razraditi kao lika, nego ga je samo 'upropastila' za mene.

Na vrh Go down
Nymphadora
Moderator
Nymphadora


Ime: : Marina
Broj komentara : 6870
Reputacija : 4
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Mjesto : Nomad

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyThu Jul 08, 2010 3:34 pm

Clair De Lune (citat):
Meni je on sve samo nije savrsen. Dobro, ima svojih vrlina, ali ima i mana.

A cekaj Marina, tebi nije lose sto prvo zeli da ju ubije, (a sama si rekla da postoje te obiteljske veze i da je nemoguce da se ne volis svoje dijete) a onda je voli kad se rodi? Meni je to bolesno, uzasno!
On je otac tog djeteta, i on je trebao da pomaze Belli u njenoj trudnoci, a ne da smislja novi nacin kako da ubije (!) svoje (ne)rodjeno dijete.

I opet govorim, Edward mi je u pocetku bio blizu (blizu, ponavljam) savrsenosti, kada je bio sarmantan, zagonetan, tajanstven, misteriozan.. Ali u iducim knjigama on je sve vise posesivan, ovisan o Belli, i Stephenie mu samo 'dodaje' te mane. Zao mi je sto nije ostala samo na Sumraku, upravo zbog toga, kada ga nije znala dobro razraditi kao lika, nego ga je samo 'upropastila' za mene.


On je samo htio spasiti Bellu. Renesmee ju je ubijala, nismijemo to izostaviti. Lomiola joj je kosti u tijelu.
A što je Edward drugo trebao napraviti ? Pomiriti se s tim i ostati normalan kao da se ništa ne događa ?
Pa kao prvo, on je bio kriv što se to dogodilo. Spavao je s Bellom, a nije znao kakve su posljedice.
Naravno da se poslije osjećao krivim i naravno da je htio spasiti svoju srodnu dušu. Pa da je Bella pri porodu umrla, on bi pošao za njom. Svi znamo kako je ta njihova ljubav jaka.
Ali opet, kada se Renesmee rodila, i kada je sve bilo u redu s Bellom, naravno da je zavolio Renesmee.
Ipak mu je bila kćer.
Kada je Edward htio ubiti Renesmee, ona tada nije bila Renesmee, slatka mala djevojčica sa uvojcima boje meda, bila je samo čudovište koje pokušava nekoga ubiti.
Zato meni to što je on htio napraviti nije ništa loše. Samo je htio spasiti Bellu.
Na vrh Go down
http://www.twilightsource.biz/forum.htm
Athendora
Moderator
Athendora


Ime: : Athendora
Broj komentara : 6728
Reputacija : 14
Join date : 2010-03-29
Age : 112

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyThu Jul 08, 2010 8:59 pm

Meni nije uredu sto je htio da ubije Nessie.Nemoguce je da nije zno kakve posljedice nosi kadfa je spavao sa Bellom.Kako je uopste mogao posmisliti da ubije Renessmem.Imam nekako osjecaj da je zavolio na silu,jer je znao koliko Belli znaci Nesie.I meni Edward je daleko od savrsenog.U Sumraku je predobro okarakteriziran a u ostalim knjiga nista.
Na vrh Go down
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyThu Jul 08, 2010 9:28 pm

marina/diwlja_djevojchica (citat):
Clair De Lune (citat):
Meni je on sve samo nije savrsen. Dobro, ima svojih vrlina, ali ima i mana.

A cekaj Marina, tebi nije lose sto prvo zeli da ju ubije, (a sama si rekla da postoje te obiteljske veze i da je nemoguce da se ne volis svoje dijete) a onda je voli kad se rodi? Meni je to bolesno, uzasno!
On je otac tog djeteta, i on je trebao da pomaze Belli u njenoj trudnoci, a ne da smislja novi nacin kako da ubije (!) svoje (ne)rodjeno dijete.

I opet govorim, Edward mi je u pocetku bio blizu (blizu, ponavljam) savrsenosti, kada je bio sarmantan, zagonetan, tajanstven, misteriozan.. Ali u iducim knjigama on je sve vise posesivan, ovisan o Belli, i Stephenie mu samo 'dodaje' te mane. Zao mi je sto nije ostala samo na Sumraku, upravo zbog toga, kada ga nije znala dobro razraditi kao lika, nego ga je samo 'upropastila' za mene.


On je samo htio spasiti Bellu. Renesmee ju je ubijala, nismijemo to izostaviti. Lomiola joj je kosti u tijelu.
A što je Edward drugo trebao napraviti ? Pomiriti se s tim i ostati normalan kao da se ništa ne događa ?
Pa kao prvo, on je bio kriv što se to dogodilo. Spavao je s Bellom, a nije znao kakve su posljedice.
Naravno da se poslije osjećao krivim i naravno da je htio spasiti svoju srodnu dušu. Pa da je Bella pri porodu umrla, on bi pošao za njom. Svi znamo kako je ta njihova ljubav jaka.
Ali opet, kada se Renesmee rodila, i kada je sve bilo u redu s Bellom, naravno da je zavolio Renesmee.
Ipak mu je bila kćer.
Kada je Edward htio ubiti Renesmee, ona tada nije bila Renesmee, slatka mala djevojčica sa uvojcima boje meda, bila je samo čudovište koje pokušava nekoga ubiti.
Zato meni to što je on htio napraviti nije ništa loše. Samo je htio spasiti Bellu.


Htio ju spasiti time da ubije vlasititu kcer? Oprosti, mozda mi je ovo poredjenje glupo, ali zamisli da je tebe tvoj tata htio ubiti dok si jos bila u maminom stomaku radi tvoje mame. Suspect Meni je to bolesno, uzasno. :/
Upravo to sto kazes; ona mu je ipak kcer, kako moze i POMISLITI na to da ju ubije? Njegova kcer, ne necija druga.
Da, lomila joj je kosti. Da, Bella je patila. Da, Bella je umirala. Ali ipak, to mu ne daje pravo da moze ubiti kcer. Mogao joj je pomoci, biti uz nju, vjerovati u Bellu (kao sto je ona vjerovala u sebe) Bella bi odmah bila emocionalno jaca osoba kad bi vidjela da ima podrsku smisla njenog zivota. Ja uvijek dobijem snagu da se borim za nesto kada vidim da me neko podrzava. Kada vidim da nisam sama. Bella je imala Rosalie, ali samo nju. Rosalie ju mrzi(la), a ipak, bilo bi joj drugacije da je imala Edwardovu podrsku.
Valjda je ta ocinska/majcinska ljubav urodjena, jednostavno volis tu osobu, tvoje dijete, a ne znam kako je on mogao smisljati nove nacine da ubije to svoje dijete. :/



Gossip Girl (citat):
Imam nekako osjecaj da je zavolio na silu.


Ne, honey, on nju nije zavolio na silu. Kao sto sam gore rekla, ta ljubav je urodjena, predpostavljam, ipak ja nisam mama i ne znam kako to ide, i iako ne pokazuje tu ljubav prema Renesmee, ja sam sigurna da on nju voli.
Na vrh Go down
Mima
Still human
Still human
Mima


Broj komentara : 8
Reputacija : 0
Join date : 2010-07-09

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyFri Jul 09, 2010 10:57 pm

izgleda isto: mrtvac, isprana krpa, Leš... i sve to tako :S
Na vrh Go down
Nymphadora
Moderator
Nymphadora


Ime: : Marina
Broj komentara : 6870
Reputacija : 4
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Mjesto : Nomad

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptySat Jul 10, 2010 12:28 am

Gossip Girl (citat):
Meni nije uredu sto je htio da ubije Nessie.Nemoguce je da nije zno kakve posljedice nosi kadfa je spavao sa Bellom.Kako je uopste mogao posmisliti da ubije Renessmem.Imam nekako osjecaj da je zavolio na silu,jer je znao koliko Belli znaci Nesie.I meni Edward je daleko od savrsenog.U Sumraku je predobro okarakteriziran a u ostalim knjiga nista.

Clair De Lune (citat):



Htio ju spasiti time da ubije vlasititu kcer? Oprosti, mozda mi je ovo poredjenje glupo, ali zamisli da je tebe tvoj tata htio ubiti dok si jos bila u maminom stomaku radi tvoje mame. Suspect Meni je to bolesno, uzasno. :/
Upravo to sto kazes; ona mu je ipak kcer, kako moze i POMISLITI na to da ju ubije? Njegova kcer, ne necija druga.
Da, lomila joj je kosti. Da, Bella je patila. Da, Bella je umirala. Ali ipak, to mu ne daje pravo da moze ubiti kcer. Mogao joj je pomoci, biti uz nju, vjerovati u Bellu (kao sto je ona vjerovala u sebe) Bella bi odmah bila emocionalno jaca osoba kad bi vidjela da ima podrsku smisla njenog zivota. Ja uvijek dobijem snagu da se borim za nesto kada vidim da me neko podrzava. Kada vidim da nisam sama. Bella je imala Rosalie, ali samo nju. Rosalie ju mrzi(la), a ipak, bilo bi joj drugacije da je imala Edwardovu podrsku.
Valjda je ta ocinska/majcinska ljubav urodjena, jednostavno volis tu osobu, tvoje dijete, a ne znam kako je on mogao smisljati nove nacine da ubije to svoje dijete. :/



Ela, on sigurno nije znao kakve to posljedice nosi, piše tako nešto u BD. Pa bio je pao u neki šok, ili šta već kada je shvatio. Naravno da nije znao što to donosi. Da je znao ne bi Bellu izložio tolikom riziku.

Ali ja nisam ubijala svoju majku dok sam joj bila u trbuhu. Mislim da tu ima razlike. Ali ona ispočetka nije bila njegova kćer, bila je čudovište koje ubija Bellu. On nije znao da će poslije izrasti u prekrasnu darovitu djevojčicu. Nisu znali što će nastati iz toga. A Bella je uvijek bila uz Renesmee zato jer joj je ona majka, a majke su drukčije povezane s djecom nego očevi. Majke rolaze kroz sve bolove i kroz sve to. I od samog začeća su s djetetom. Edward je samo htio zaštiti Bellu. Nije mogao samo gledati kako ju ubija stvorenje koje je on stvorio svojom pogreškom jer se prije tog čina nije konzultirao s nekim. A Rosalie je bila uz Bellu samo zato što je opsjednuta djecom i obitelji. Ne zato jer joj je bilo stalo do Belle i ne zato da bi Belli pomogla. I opet ponavljam, Edward nije mogao biti uz Bellu i samo gledati kako ju ubija njegova pogreška. Ali naravno, poslije je ta ''pogreška'' izrasla u prelijepu djevojčicu koja svakoga ostavlja bez daha zbog svoje ljepote i osebnosti. Tek je poslije rođenja postala Edwardova kćer. Vjerojatno ju ne bio zavolio da je Bella bila mrtva. Već bi istog trena otrčao Volturima kao što je to jednom bio napravio. Njegova ljubav rema Belli jača je od svega. Njihovi osjećaji su jači i ne možemo ih usporediti s ljudskima. A i zna se da je Bella uvijek više mislila na druge nego na sebe. Edward nije mogao podnijeti bol koju je Renesmee nanosila Belli, nije mogao gledati Bellu onakvu iznemoglu.
Na vrh Go down
http://www.twilightsource.biz/forum.htm
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptySat Jul 10, 2010 1:58 pm

Clair De Lune (citat):



Htio ju spasiti time da ubije vlasititu kcer? Oprosti, mozda mi je ovo poredjenje glupo, ali zamisli da je tebe tvoj tata htio ubiti dok si jos bila u maminom stomaku radi tvoje mame. Suspect Meni je to bolesno, uzasno. :/
Upravo to sto kazes; ona mu je ipak kcer, kako moze i POMISLITI na to da ju ubije? Njegova kcer, ne necija druga.
Da, lomila joj je kosti. Da, Bella je patila. Da, Bella je umirala. Ali ipak, to mu ne daje pravo da moze ubiti kcer. Mogao joj je pomoci, biti uz nju, vjerovati u Bellu (kao sto je ona vjerovala u sebe) Bella bi odmah bila emocionalno jaca osoba kad bi vidjela da ima podrsku smisla njenog zivota. Ja uvijek dobijem snagu da se borim za nesto kada vidim da me neko podrzava. Kada vidim da nisam sama. Bella je imala Rosalie, ali samo nju. Rosalie ju mrzi(la), a ipak, bilo bi joj drugacije da je imala Edwardovu podrsku.
Valjda je ta ocinska/majcinska ljubav urodjena, jednostavno volis tu osobu, tvoje dijete, a ne znam kako je on mogao smisljati nove nacine da ubije to svoje dijete. :/


marina/diwlja_djewojchica (citat):

Ela, on sigurno nije znao kakve to posljedice nosi, piše tako nešto u BD. Pa bio je pao u neki šok, ili šta već kada je shvatio. Naravno da nije znao što to donosi. Da je znao ne bi Bellu izložio tolikom riziku.

Ali ja nisam ubijala svoju majku dok sam joj bila u trbuhu. Mislim da tu ima razlike. Ali ona ispočetka nije bila njegova kćer, bila je čudovište koje ubija Bellu. On nije znao da će poslije izrasti u prekrasnu darovitu djevojčicu. Nisu znali što će nastati iz toga. A Bella je uvijek bila uz Renesmee zato jer joj je ona majka, a majke su drukčije povezane s djecom nego očevi. Majke rolaze kroz sve bolove i kroz sve to. I od samog začeća su s djetetom. Edward je samo htio zaštiti Bellu. Nije mogao samo gledati kako ju ubija stvorenje koje je on stvorio svojom pogreškom jer se prije tog čina nije konzultirao s nekim. A Rosalie je bila uz Bellu samo zato što je opsjednuta djecom i obitelji. Ne zato jer joj je bilo stalo do Belle i ne zato da bi Belli pomogla. I opet ponavljam, Edward nije mogao biti uz Bellu i samo gledati kako ju ubija njegova pogreška. Ali naravno, poslije je ta ''pogreška'' izrasla u prelijepu djevojčicu koja svakoga ostavlja bez daha zbog svoje ljepote i osebnosti. Tek je poslije rođenja postala Edwardova kćer. Vjerojatno ju ne bio zavolio da je Bella bila mrtva. Već bi istog trena otrčao Volturima kao što je to jednom bio napravio. Njegova ljubav rema Belli jača je od svega. Njihovi osjećaji su jači i ne možemo ih usporediti s ljudskima. A i zna se da je Bella uvijek više mislila na druge nego na sebe. Edward nije mogao podnijeti bol koju je Renesmee nanosila Belli, nije mogao gledati Bellu onakvu iznemoglu.


Renesmee je oduvijek bila njegova kcer. Od onog trenutka kada je Bella osjetila da je trudna, do je bila Bellina beba isto toliko koliko i Edwardova.
Edward je nju mrzio, prezirao, htio je da ju ubije. To me smeta. Bellu je ubija (ne njega!) mozda je on patio skupa s Bellom, ali nije mogao osjetiti Bellinu bol. Sve je to metafora. Mogao je patiti i biti zalostan radi Belle i Renesmee, ali nije on trpio bolove. On je samo morao gledati kako Bella trpi bolove.
Ali ipak, koliko god da je Bella patila, Bella je voljela to dijete. Malog Edwarda. Takvog je ona zamisljala. Bez obzira sto je ona umirala, ostajala sa slomljenom kraljeznicom i rebrima, bez obzira sto je ljudsko bice a morala je piti krv, bez obzira na svaki udah koji je njoj donosio bol, bez obzira na sve, Bella je voljela to dijete.
I njoj je vise bilo stalo do djetetovog zivota a ne do svog. Ona je patila od slomljenih kostiju, ne Edward.
Njemu je to tesko bilo gledati, znam, ali ipak je Bella patila vise nego on. To mogu reci sa sto postotnim uvjerenjem.
Bella je sve to radila iz ljubavi prema nerodjenoj bebi, eto, uzeti cu to sto si ti rekla, ni ona nije znala sta je u njenom stomaku, bila je to njena mala ritalica, za nju. Ali ona je ipak voljela tu malu ritalicu.
Htjela se predati smrti zbog nje, zbog Edwardove bebe.
A sta Edward zeli svo vrijeme? Da je ubije. Svaki sad, svaku minutu i sekundu smislja novi nacin kako da ubije to 'stvorenje'. Bez obzira na to sto je to bilo, cak i da nije bila ta 'slatka' djevojcica, Edward ju je trebao voljeti. Da je ubila pola ljudi iz Forksa, Bella bi ju i dalje volila, jer joj je majka. Tako je i Edward trebao.
Znas za ono, roditelji ce ti uvijek sve oprositi, i oni ce te uvijek voljeti, vez obzira na sve? Ehh, tako je bilo i sa Bellom. Ona je prava majka. Ali ne i sa Edwardom. I ovo je jedan od razloga zasto mi nije drag.

Na vrh Go down
Nymphadora
Moderator
Nymphadora


Ime: : Marina
Broj komentara : 6870
Reputacija : 4
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Mjesto : Nomad

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptySat Jul 10, 2010 3:40 pm

Clair De Lune (citat):
Clair De Lune (citat):



Htio ju spasiti time da ubije vlasititu kcer? Oprosti, mozda mi je ovo poredjenje glupo, ali zamisli da je tebe tvoj tata htio ubiti dok si jos bila u maminom stomaku radi tvoje mame. Suspect Meni je to bolesno, uzasno. :/
Upravo to sto kazes; ona mu je ipak kcer, kako moze i POMISLITI na to da ju ubije? Njegova kcer, ne necija druga.
Da, lomila joj je kosti. Da, Bella je patila. Da, Bella je umirala. Ali ipak, to mu ne daje pravo da moze ubiti kcer. Mogao joj je pomoci, biti uz nju, vjerovati u Bellu (kao sto je ona vjerovala u sebe) Bella bi odmah bila emocionalno jaca osoba kad bi vidjela da ima podrsku smisla njenog zivota. Ja uvijek dobijem snagu da se borim za nesto kada vidim da me neko podrzava. Kada vidim da nisam sama. Bella je imala Rosalie, ali samo nju. Rosalie ju mrzi(la), a ipak, bilo bi joj drugacije da je imala Edwardovu podrsku.
Valjda je ta ocinska/majcinska ljubav urodjena, jednostavno volis tu osobu, tvoje dijete, a ne znam kako je on mogao smisljati nove nacine da ubije to svoje dijete. :/


marina/diwlja_djewojchica (citat):

Ela, on sigurno nije znao kakve to posljedice nosi, piše tako nešto u BD. Pa bio je pao u neki šok, ili šta već kada je shvatio. Naravno da nije znao što to donosi. Da je znao ne bi Bellu izložio tolikom riziku.

Ali ja nisam ubijala svoju majku dok sam joj bila u trbuhu. Mislim da tu ima razlike. Ali ona ispočetka nije bila njegova kćer, bila je čudovište koje ubija Bellu. On nije znao da će poslije izrasti u prekrasnu darovitu djevojčicu. Nisu znali što će nastati iz toga. A Bella je uvijek bila uz Renesmee zato jer joj je ona majka, a majke su drukčije povezane s djecom nego očevi. Majke rolaze kroz sve bolove i kroz sve to. I od samog začeća su s djetetom. Edward je samo htio zaštiti Bellu. Nije mogao samo gledati kako ju ubija stvorenje koje je on stvorio svojom pogreškom jer se prije tog čina nije konzultirao s nekim. A Rosalie je bila uz Bellu samo zato što je opsjednuta djecom i obitelji. Ne zato jer joj je bilo stalo do Belle i ne zato da bi Belli pomogla. I opet ponavljam, Edward nije mogao biti uz Bellu i samo gledati kako ju ubija njegova pogreška. Ali naravno, poslije je ta ''pogreška'' izrasla u prelijepu djevojčicu koja svakoga ostavlja bez daha zbog svoje ljepote i osebnosti. Tek je poslije rođenja postala Edwardova kćer. Vjerojatno ju ne bio zavolio da je Bella bila mrtva. Već bi istog trena otrčao Volturima kao što je to jednom bio napravio. Njegova ljubav rema Belli jača je od svega. Njihovi osjećaji su jači i ne možemo ih usporediti s ljudskima. A i zna se da je Bella uvijek više mislila na druge nego na sebe. Edward nije mogao podnijeti bol koju je Renesmee nanosila Belli, nije mogao gledati Bellu onakvu iznemoglu.


Renesmee je oduvijek bila njegova kcer. Od onog trenutka kada je Bella osjetila da je trudna, do je bila Bellina beba isto toliko koliko i Edwardova.
Edward je nju mrzio, prezirao, htio je da ju ubije. To me smeta. Bellu je ubija (ne njega!) mozda je on patio skupa s Bellom, ali nije mogao osjetiti Bellinu bol. Sve je to metafora. Mogao je patiti i biti zalostan radi Belle i Renesmee, ali nije on trpio bolove. On je samo morao gledati kako Bella trpi bolove.
Ali ipak, koliko god da je Bella patila, Bella je voljela to dijete. Malog Edwarda. Takvog je ona zamisljala. Bez obzira sto je ona umirala, ostajala sa slomljenom kraljeznicom i rebrima, bez obzira sto je ljudsko bice a morala je piti krv, bez obzira na svaki udah koji je njoj donosio bol, bez obzira na sve, Bella je voljela to dijete.
I njoj je vise bilo stalo do djetetovog zivota a ne do svog. Ona je patila od slomljenih kostiju, ne Edward.
Njemu je to tesko bilo gledati, znam, ali ipak je Bella patila vise nego on. To mogu reci sa sto postotnim uvjerenjem.
Bella je sve to radila iz ljubavi prema nerodjenoj bebi, eto, uzeti cu to sto si ti rekla, ni ona nije znala sta je u njenom stomaku, bila je to njena mala ritalica, za nju. Ali ona je ipak voljela tu malu ritalicu.
Htjela se predati smrti zbog nje, zbog Edwardove bebe.
A sta Edward zeli svo vrijeme? Da je ubije. Svaki sad, svaku minutu i sekundu smislja novi nacin kako da ubije to 'stvorenje'. Bez obzira na to sto je to bilo, cak i da nije bila ta 'slatka' djevojcica, Edward ju je trebao voljeti. Da je ubila pola ljudi iz Forksa, Bella bi ju i dalje volila, jer joj je majka. Tako je i Edward trebao.
Znas za ono, roditelji ce ti uvijek sve oprositi, i oni ce te uvijek voljeti, vez obzira na sve? Ehh, tako je bilo i sa Bellom. Ona je prava majka. Ali ne i sa Edwardom. I ovo je jedan od razloga zasto mi nije drag.



Da, ali tko je mogao znati da će ona poslije izrasti u djevojčicu ? Naravno da ju je mrzio kada je ubijala Bellu i lomila joj kosti. Pa kroz cijelu sagu se proteže to koliko se Edward i Bella vole. Edward voli Bellu više od svega. Ništa nije ravno toj ljubavi. on nije mogao znati da će sve biti u redu s Bellom, Renesmee ju je ubijala. A da je Bella završila mrtva i Edward bi pošao za njom. Kako je onda mogao voljeti ''čudovište'' koje ubija njegovu srodnu dušu, a uz to ubija i njega. Jer su Edward i Bella bili jedno. Bili su nerazdvojni. A Bella je odmah voljela Renesmee zato jer majke na drukčiji način pristupaju djeci. Bella je bila glupa i nije ju bilo briga što ju ta njezina mala ritalica zapravo ubija. Uvijek joj je bilo više stalo do drugih nego do nje same. A Edward je to morao gledati. Morao je gledati kako se Bella previja od bolova i kako joj Renesmee lomi kosti. Pa naravno da mu nije bilo lako. A to se sve događalo samo zbog njegove pogreške. Uz sve to, svu tu bol koju je Bella morala podnositi, Edward je zano da je on kriv zbog toga.
Ali, nakon poroda, kada je sve dobro završilo, naravno da je zavolio Renesmee. Tek je tada vidio što je Bella zapravo nosila u trbuhu. On nije mogao znati da će sve biti u redu i da će Bella preživjeti. Kako bi tek glupo bilo da je on to normalno prihvatio, to što je Bella podnosila. Da je sve prihvatio kao i Bella. Pa to izgledalo kao da ga nije briga za Bellu, i za bol koju Bella mora podnositi. To bi poništilo sve ono što je SM pisala u prethodne tri knjige. Edward voli Bellu više od svega i jednostavno nije mogao samo sjediti prekriženih ruku i gledati kako ''čudovište'', koje je on ''stvorio'' ubija Bellu, njegov smisao postojanja, njegovu ljubav života, njegovu srodnu dušu, njegovu bolju polovicu.
Na vrh Go down
http://www.twilightsource.biz/forum.htm
Clair de Lune
Administrator
Clair de Lune


Ime: : Emira
Broj komentara : 9979
Reputacija : 26
Join date : 2010-03-18
Age : 38
Mjesto : Deep into the darkness where I hide. ˇˇ

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptySat Jul 10, 2010 9:23 pm

[quote="marina/diwlja_djevojchica"]
Clair De Lune (citat):
Clair De Lune (citat):



Htio ju spasiti time da ubije vlasititu kcer? Oprosti, mozda mi je ovo poredjenje glupo, ali zamisli da je tebe tvoj tata htio ubiti dok si jos bila u maminom stomaku radi tvoje mame. Suspect Meni je to bolesno, uzasno. :/
Upravo to sto kazes; ona mu je ipak kcer, kako moze i POMISLITI na to da ju ubije? Njegova kcer, ne necija druga.
Da, lomila joj je kosti. Da, Bella je patila. Da, Bella je umirala. Ali ipak, to mu ne daje pravo da moze ubiti kcer. Mogao joj je pomoci, biti uz nju, vjerovati u Bellu (kao sto je ona vjerovala u sebe) Bella bi odmah bila emocionalno jaca osoba kad bi vidjela da ima podrsku smisla njenog zivota. Ja uvijek dobijem snagu da se borim za nesto kada vidim da me neko podrzava. Kada vidim da nisam sama. Bella je imala Rosalie, ali samo nju. Rosalie ju mrzi(la), a ipak, bilo bi joj drugacije da je imala Edwardovu podrsku.
Valjda je ta ocinska/majcinska ljubav urodjena, jednostavno volis tu osobu, tvoje dijete, a ne znam kako je on mogao smisljati nove nacine da ubije to svoje dijete. :/


marina/diwlja_djewojchica (citat):

Ela, on sigurno nije znao kakve to posljedice nosi, piše tako nešto u BD. Pa bio je pao u neki šok, ili šta već kada je shvatio. Naravno da nije znao što to donosi. Da je znao ne bi Bellu izložio tolikom riziku.

Ali ja nisam ubijala svoju majku dok sam joj bila u trbuhu. Mislim da tu ima razlike. Ali ona ispočetka nije bila njegova kćer, bila je čudovište koje ubija Bellu. On nije znao da će poslije izrasti u prekrasnu darovitu djevojčicu. Nisu znali što će nastati iz toga. A Bella je uvijek bila uz Renesmee zato jer joj je ona majka, a majke su drukčije povezane s djecom nego očevi. Majke rolaze kroz sve bolove i kroz sve to. I od samog začeća su s djetetom. Edward je samo htio zaštiti Bellu. Nije mogao samo gledati kako ju ubija stvorenje koje je on stvorio svojom pogreškom jer se prije tog čina nije konzultirao s nekim. A Rosalie je bila uz Bellu samo zato što je opsjednuta djecom i obitelji. Ne zato jer joj je bilo stalo do Belle i ne zato da bi Belli pomogla. I opet ponavljam, Edward nije mogao biti uz Bellu i samo gledati kako ju ubija njegova pogreška. Ali naravno, poslije je ta ''pogreška'' izrasla u prelijepu djevojčicu koja svakoga ostavlja bez daha zbog svoje ljepote i osebnosti. Tek je poslije rođenja postala Edwardova kćer. Vjerojatno ju ne bio zavolio da je Bella bila mrtva. Već bi istog trena otrčao Volturima kao što je to jednom bio napravio. Njegova ljubav rema Belli jača je od svega. Njihovi osjećaji su jači i ne možemo ih usporediti s ljudskima. A i zna se da je Bella uvijek više mislila na druge nego na sebe. Edward nije mogao podnijeti bol koju je Renesmee nanosila Belli, nije mogao gledati Bellu onakvu iznemoglu.


Renesmee je oduvijek bila njegova kcer. Od onog trenutka kada je Bella osjetila da je trudna, do je bila Bellina beba isto toliko koliko i Edwardova.
Edward je nju mrzio, prezirao, htio je da ju ubije. To me smeta. Bellu je ubija (ne njega!) mozda je on patio skupa s Bellom, ali nije mogao osjetiti Bellinu bol. Sve je to metafora. Mogao je patiti i biti zalostan radi Belle i Renesmee, ali nije on trpio bolove. On je samo morao gledati kako Bella trpi bolove.
Ali ipak, koliko god da je Bella patila, Bella je voljela to dijete. Malog Edwarda. Takvog je ona zamisljala. Bez obzira sto je ona umirala, ostajala sa slomljenom kraljeznicom i rebrima, bez obzira sto je ljudsko bice a morala je piti krv, bez obzira na svaki udah koji je njoj donosio bol, bez obzira na sve, Bella je voljela to dijete.
I njoj je vise bilo stalo do djetetovog zivota a ne do svog. Ona je patila od slomljenih kostiju, ne Edward.
Njemu je to tesko bilo gledati, znam, ali ipak je Bella patila vise nego on. To mogu reci sa sto postotnim uvjerenjem.
Bella je sve to radila iz ljubavi prema nerodjenoj bebi, eto, uzeti cu to sto si ti rekla, ni ona nije znala sta je u njenom stomaku, bila je to njena mala ritalica, za nju. Ali ona je ipak voljela tu malu ritalicu.
Htjela se predati smrti zbog nje, zbog Edwardove bebe.
A sta Edward zeli svo vrijeme? Da je ubije. Svaki sad, svaku minutu i sekundu smislja novi nacin kako da ubije to 'stvorenje'. Bez obzira na to sto je to bilo, cak i da nije bila ta 'slatka' djevojcica, Edward ju je trebao voljeti. Da je ubila pola ljudi iz Forksa, Bella bi ju i dalje volila, jer joj je majka. Tako je i Edward trebao.
Znas za ono, roditelji ce ti uvijek sve oprositi, i oni ce te uvijek voljeti, vez obzira na sve? Ehh, tako je bilo i sa Bellom. Ona je prava majka. Ali ne i sa Edwardom. I ovo je jedan od razloga zasto mi nije drag.

marina/diwlja_djewojchica (citat):


Da, ali tko je mogao znati da će ona poslije izrasti u djevojčicu ? Naravno da ju je mrzio kada je ubijala Bellu i lomila joj kosti. Pa kroz cijelu sagu se proteže to koliko se Edward i Bella vole. Edward voli Bellu više od svega. Ništa nije ravno toj ljubavi. on nije mogao znati da će sve biti u redu s Bellom, Renesmee ju je ubijala. A da je Bella završila mrtva i Edward bi pošao za njom. Kako je onda mogao voljeti ''čudovište'' koje ubija njegovu srodnu dušu, a uz to ubija i njega. Jer su Edward i Bella bili jedno. Bili su nerazdvojni. A Bella je odmah voljela Renesmee zato jer majke na drukčiji način pristupaju djeci. Bella je bila glupa i nije ju bilo briga što ju ta njezina mala ritalica zapravo ubija. Uvijek joj je bilo više stalo do drugih nego do nje same. A Edward je to morao gledati. Morao je gledati kako se Bella previja od bolova i kako joj Renesmee lomi kosti. Pa naravno da mu nije bilo lako. A to se sve događalo samo zbog njegove pogreške. Uz sve to, svu tu bol koju je Bella morala podnositi, Edward je zano da je on kriv zbog toga.
Ali, nakon poroda, kada je sve dobro završilo, naravno da je zavolio Renesmee. Tek je tada vidio što je Bella zapravo nosila u trbuhu. On nije mogao znati da će sve biti u redu i da će Bella preživjeti. Kako bi tek glupo bilo da je on to normalno prihvatio, to što je Bella podnosila. Da je sve prihvatio kao i Bella. Pa to izgledalo kao da ga nije briga za Bellu, i za bol koju Bella mora podnositi. To bi poništilo sve ono što je SM pisala u prethodne tri knjige. Edward voli Bellu više od svega i jednostavno nije mogao samo sjediti prekriženih ruku i gledati kako ''čudovište'', koje je on ''stvorio'' ubija Bellu, njegov smisao postojanja, njegovu ljubav života, njegovu srodnu dušu, njegovu bolju polovicu.


A gle, po meni je to licemjerje. Prvo ju željeti ubiti, a nakon što se rodi, i kada je sve savršeno, ruzičasto i medeno, onda ju voljeti. Znaš onu 'onaj tko te voli voljeti će te i u dobru i u zlu'? Tada se dešavala zlo, i Edward je trebao biti uz Bellu. A ne biti na 'protivničkoj strani', na kojoj je i bio. Želio je ubiti tu bebu.
Opet ti kažem, ni Bella nije znala šta nosi, ali je vjerovala. I Edward je mogao vjerovati. Bellu je ta vjera i spasila.
Majke osjećaju posebnu ljubav, isto kao i očevi. Edward je trebao osjećati istu takvu ljubav prema nerođenom stvoru, ali ne, nije ju osjećao. Bella je vjerovala. Ako su Edward i Bella jedno, zašto onda i Edward nije osjetio tu Bellinu vjeru? Bella je patila; ali na dva načina: zbog Renesmee, i zbog Edwarda. Jer Edward, njen 'savršeni' Edward nije bio na njenoj strani, on je želio uništiti ono što Bella voli, znam da je to htio uraditi radi Belle i njene sigurnosti, ali ako je Bella čvrsto vjerovala da će joj biti dobro, a svi znamo koliko je ona tvrdoglava, onda se morao pomiriti s tim. Znao je da će Bella roditi to dijete, čak i ako ona na porodu. Mogao je biti uz nju. To bi joj dalo snagu.
Tu je Stephenie jako puno pogriješila u karakterizaciji Edwarda, jer Bellin 'savršeni' Edward nije bio uz nju kad joj je bilo najpotrebnije u životu. Bella je mogla biti puno jača sa Edwardom.
Iako, ja sam se jako iznenadila kada on nije bio na Bellinoj strani! Ono, ona uvijek dobije što želi od njega i te spike, bla bla bla..
On je njoj previše popuštao i udovoljavao joj u svemu (joj jedna mana na jaaako dugoj listi mana) tipa seks, iako je znao da će ju možda i usmrtiti, ali ne, neka moja Bellica dobije šta želi. Blaah.


Na vrh Go down
Nymphadora
Moderator
Nymphadora


Ime: : Marina
Broj komentara : 6870
Reputacija : 4
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Mjesto : Nomad

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptySat Jul 10, 2010 10:30 pm

[quote="Clair De Lune"]
marina/diwlja_djevojchica (citat):
Clair De Lune (citat):
Clair De Lune (citat):



Htio ju spasiti time da ubije vlasititu kcer? Oprosti, mozda mi je ovo poredjenje glupo, ali zamisli da je tebe tvoj tata htio ubiti dok si jos bila u maminom stomaku radi tvoje mame. Suspect Meni je to bolesno, uzasno. :/
Upravo to sto kazes; ona mu je ipak kcer, kako moze i POMISLITI na to da ju ubije? Njegova kcer, ne necija druga.
Da, lomila joj je kosti. Da, Bella je patila. Da, Bella je umirala. Ali ipak, to mu ne daje pravo da moze ubiti kcer. Mogao joj je pomoci, biti uz nju, vjerovati u Bellu (kao sto je ona vjerovala u sebe) Bella bi odmah bila emocionalno jaca osoba kad bi vidjela da ima podrsku smisla njenog zivota. Ja uvijek dobijem snagu da se borim za nesto kada vidim da me neko podrzava. Kada vidim da nisam sama. Bella je imala Rosalie, ali samo nju. Rosalie ju mrzi(la), a ipak, bilo bi joj drugacije da je imala Edwardovu podrsku.
Valjda je ta ocinska/majcinska ljubav urodjena, jednostavno volis tu osobu, tvoje dijete, a ne znam kako je on mogao smisljati nove nacine da ubije to svoje dijete. :/


marina/diwlja_djewojchica (citat):

Ela, on sigurno nije znao kakve to posljedice nosi, piše tako nešto u BD. Pa bio je pao u neki šok, ili šta već kada je shvatio. Naravno da nije znao što to donosi. Da je znao ne bi Bellu izložio tolikom riziku.

Ali ja nisam ubijala svoju majku dok sam joj bila u trbuhu. Mislim da tu ima razlike. Ali ona ispočetka nije bila njegova kćer, bila je čudovište koje ubija Bellu. On nije znao da će poslije izrasti u prekrasnu darovitu djevojčicu. Nisu znali što će nastati iz toga. A Bella je uvijek bila uz Renesmee zato jer joj je ona majka, a majke su drukčije povezane s djecom nego očevi. Majke rolaze kroz sve bolove i kroz sve to. I od samog začeća su s djetetom. Edward je samo htio zaštiti Bellu. Nije mogao samo gledati kako ju ubija stvorenje koje je on stvorio svojom pogreškom jer se prije tog čina nije konzultirao s nekim. A Rosalie je bila uz Bellu samo zato što je opsjednuta djecom i obitelji. Ne zato jer joj je bilo stalo do Belle i ne zato da bi Belli pomogla. I opet ponavljam, Edward nije mogao biti uz Bellu i samo gledati kako ju ubija njegova pogreška. Ali naravno, poslije je ta ''pogreška'' izrasla u prelijepu djevojčicu koja svakoga ostavlja bez daha zbog svoje ljepote i osebnosti. Tek je poslije rođenja postala Edwardova kćer. Vjerojatno ju ne bio zavolio da je Bella bila mrtva. Već bi istog trena otrčao Volturima kao što je to jednom bio napravio. Njegova ljubav rema Belli jača je od svega. Njihovi osjećaji su jači i ne možemo ih usporediti s ljudskima. A i zna se da je Bella uvijek više mislila na druge nego na sebe. Edward nije mogao podnijeti bol koju je Renesmee nanosila Belli, nije mogao gledati Bellu onakvu iznemoglu.


Renesmee je oduvijek bila njegova kcer. Od onog trenutka kada je Bella osjetila da je trudna, do je bila Bellina beba isto toliko koliko i Edwardova.
Edward je nju mrzio, prezirao, htio je da ju ubije. To me smeta. Bellu je ubija (ne njega!) mozda je on patio skupa s Bellom, ali nije mogao osjetiti Bellinu bol. Sve je to metafora. Mogao je patiti i biti zalostan radi Belle i Renesmee, ali nije on trpio bolove. On je samo morao gledati kako Bella trpi bolove.
Ali ipak, koliko god da je Bella patila, Bella je voljela to dijete. Malog Edwarda. Takvog je ona zamisljala. Bez obzira sto je ona umirala, ostajala sa slomljenom kraljeznicom i rebrima, bez obzira sto je ljudsko bice a morala je piti krv, bez obzira na svaki udah koji je njoj donosio bol, bez obzira na sve, Bella je voljela to dijete.
I njoj je vise bilo stalo do djetetovog zivota a ne do svog. Ona je patila od slomljenih kostiju, ne Edward.
Njemu je to tesko bilo gledati, znam, ali ipak je Bella patila vise nego on. To mogu reci sa sto postotnim uvjerenjem.
Bella je sve to radila iz ljubavi prema nerodjenoj bebi, eto, uzeti cu to sto si ti rekla, ni ona nije znala sta je u njenom stomaku, bila je to njena mala ritalica, za nju. Ali ona je ipak voljela tu malu ritalicu.
Htjela se predati smrti zbog nje, zbog Edwardove bebe.
A sta Edward zeli svo vrijeme? Da je ubije. Svaki sad, svaku minutu i sekundu smislja novi nacin kako da ubije to 'stvorenje'. Bez obzira na to sto je to bilo, cak i da nije bila ta 'slatka' djevojcica, Edward ju je trebao voljeti. Da je ubila pola ljudi iz Forksa, Bella bi ju i dalje volila, jer joj je majka. Tako je i Edward trebao.
Znas za ono, roditelji ce ti uvijek sve oprositi, i oni ce te uvijek voljeti, vez obzira na sve? Ehh, tako je bilo i sa Bellom. Ona je prava majka. Ali ne i sa Edwardom. I ovo je jedan od razloga zasto mi nije drag.

marina/diwlja_djewojchica (citat):


Da, ali tko je mogao znati da će ona poslije izrasti u djevojčicu ? Naravno da ju je mrzio kada je ubijala Bellu i lomila joj kosti. Pa kroz cijelu sagu se proteže to koliko se Edward i Bella vole. Edward voli Bellu više od svega. Ništa nije ravno toj ljubavi. on nije mogao znati da će sve biti u redu s Bellom, Renesmee ju je ubijala. A da je Bella završila mrtva i Edward bi pošao za njom. Kako je onda mogao voljeti ''čudovište'' koje ubija njegovu srodnu dušu, a uz to ubija i njega. Jer su Edward i Bella bili jedno. Bili su nerazdvojni. A Bella je odmah voljela Renesmee zato jer majke na drukčiji način pristupaju djeci. Bella je bila glupa i nije ju bilo briga što ju ta njezina mala ritalica zapravo ubija. Uvijek joj je bilo više stalo do drugih nego do nje same. A Edward je to morao gledati. Morao je gledati kako se Bella previja od bolova i kako joj Renesmee lomi kosti. Pa naravno da mu nije bilo lako. A to se sve događalo samo zbog njegove pogreške. Uz sve to, svu tu bol koju je Bella morala podnositi, Edward je zano da je on kriv zbog toga.
Ali, nakon poroda, kada je sve dobro završilo, naravno da je zavolio Renesmee. Tek je tada vidio što je Bella zapravo nosila u trbuhu. On nije mogao znati da će sve biti u redu i da će Bella preživjeti. Kako bi tek glupo bilo da je on to normalno prihvatio, to što je Bella podnosila. Da je sve prihvatio kao i Bella. Pa to izgledalo kao da ga nije briga za Bellu, i za bol koju Bella mora podnositi. To bi poništilo sve ono što je SM pisala u prethodne tri knjige. Edward voli Bellu više od svega i jednostavno nije mogao samo sjediti prekriženih ruku i gledati kako ''čudovište'', koje je on ''stvorio'' ubija Bellu, njegov smisao postojanja, njegovu ljubav života, njegovu srodnu dušu, njegovu bolju polovicu.


A gle, po meni je to licemjerje. Prvo ju željeti ubiti, a nakon što se rodi, i kada je sve savršeno, ruzičasto i medeno, onda ju voljeti. Znaš onu 'onaj tko te voli voljeti će te i u dobru i u zlu'? Tada se dešavala zlo, i Edward je trebao biti uz Bellu. A ne biti na 'protivničkoj strani', na kojoj je i bio. Želio je ubiti tu bebu.
Opet ti kažem, ni Bella nije znala šta nosi, ali je vjerovala. I Edward je mogao vjerovati. Bellu je ta vjera i spasila.
Majke osjećaju posebnu ljubav, isto kao i očevi. Edward je trebao osjećati istu takvu ljubav prema nerođenom stvoru, ali ne, nije ju osjećao. Bella je vjerovala. Ako su Edward i Bella jedno, zašto onda i Edward nije osjetio tu Bellinu vjeru? Bella je patila; ali na dva načina: zbog Renesmee, i zbog Edwarda. Jer Edward, njen 'savršeni' Edward nije bio na njenoj strani, on je želio uništiti ono što Bella voli, znam da je to htio uraditi radi Belle i njene sigurnosti, ali ako je Bella čvrsto vjerovala da će joj biti dobro, a svi znamo koliko je ona tvrdoglava, onda se morao pomiriti s tim. Znao je da će Bella roditi to dijete, čak i ako ona na porodu. Mogao je biti uz nju. To bi joj dalo snagu.
Tu je Stephenie jako puno pogriješila u karakterizaciji Edwarda, jer Bellin 'savršeni' Edward nije bio uz nju kad joj je bilo najpotrebnije u životu. Bella je mogla biti puno jača sa Edwardom.
Iako, ja sam se jako iznenadila kada on nije bio na Bellinoj strani! Ono, ona uvijek dobije što želi od njega i te spike, bla bla bla..
On je njoj previše popuštao i udovoljavao joj u svemu (joj jedna mana na jaaako dugoj listi mana) tipa seks, iako je znao da će ju možda i usmrtiti, ali ne, neka moja Bellica dobije šta želi. Blaah.



Ali on nije znao što Bella nosi u svom trbuhu. On je samo znao da to nešto lomi kosti Belli i da ju ubija. Kako ju je mogao voljeti ako je ubijala njegov smisao života ?? On nije znao je li to beba ili čudovište. Zasigurno ju ne bi mrzio i htio ubiti da je znao da Bella nosi malu, slatku bebicu. Njegovu kćer.
Majke drukčije pristupaju djeci i njihova je ljubav drukčija. Ne može se reći da je ista. I sama znaš da su u žena osjećaji drukčiji, da su žene emotivnije. Bella je nosila to dijete, zato se ona drukčije ponašala. On je od samog začeća ''u kontaktu'' s bebom. A Edward nije, Edward samo vidi kako to nešto za što je on kriv ubija Bellu. To što su oni jedno ne mora značiti da moraju imati iste stavove o svemu i da moraju u isto vjerovati. Isto tako Bella vjeruje da Edward ima dušu, a Edward u to ne vjeruje. Oni su jedno po tome što se vole. Što su srodne duše. Da je Bella umrla i Edward bi pošao za njom. Edward nije mogao biti uz Bellu, ako je nju ubijala njegova ''pogreška'' , osjećao se krivim i želio je tu pogrešku nekako ispraviti. Kako će se pomiriti s tim da Bella umire ?? Kada ju je volio više od svega. Ali poslije je odustao od tog svog pokušaja i bio je uz nju. Još se dosjetio i kako ćem pomoći Belli (krv) uz Jacobovu pomoć. Eto, opet je popustio Belli i na neki način bio uz nju.
Ali to je samo moje mišljenje.



EDIT: Malo manje citiranja, jer post ti je potpuno nejasan i zbrkan.
Na vrh Go down
http://www.twilightsource.biz/forum.htm
Anchyca
Still human
Still human
Anchyca


Ime: : Ana-Maria
Broj komentara : 34
Reputacija : 0
Join date : 2010-07-15

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptySun Jul 18, 2010 4:36 pm

po meni je R.P. dobro odglumio aŁ sam Łik edwarda je prewiše posesiwan previše pažljiw i jaaako dosadan.. :D kroz knjige se razvije pa postaje bolji.. :D
Na vrh Go down
Reginea
Vampire bite you
Vampire bite you
Reginea


Ime: : Klara
Broj komentara : 72
Reputacija : 0
Join date : 2010-07-15

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptySun Jul 18, 2010 10:36 pm

Edward je - pažljiv, osjećajan, IMA dušu po Belli, razumije je, ponaša se možda i previše zaštitnički ali OK Wink zanimljiv je, savršen, mislim lijep xD jedino zbog čega bi ga špotala je
zbog toga što brani Belli da viđa Jacoba ako ona to hoće, ali istina, vukodlaci nemaju kontrole... xd haha :D
Na vrh Go down
Asteria
Vampire attack
Vampire attack
Asteria


Ime: : Asteria
Broj komentara : 526
Reputacija : 0
Join date : 2010-04-12
Mjesto : On the other side of the rainbow

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: kroz knjige se razvije pa postaje bolji.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyMon Jul 19, 2010 12:30 pm

Anchyca (citat):
po meni je R.P. dobro odglumio aŁ sam Łik edwarda je prewiše posesiwan previše pažljiw i jaaako dosadan.. :D kroz knjige se razvije pa postaje bolji.. :D

Ja iskreno ne znam sto se to događa sa normalnim slovima, nestaju li ona kada ih nitko više ne koristi ili su prestala biti u modi, zato vas sve molim koji pisete sh umjesto š ili ch ili w ili jednostavno pisete MaLo VeLiKo MaLo MaLO da prestanete, koliko ja znam jos uvijek postoje normalna slova, jer ovime ne samo da otežavate članovima čitanje nego i narušavate izgled foruma.

* Ovo je tema o Edwardu kao liku koji je nastao kao produkt mašte SM, a ne o glumcu tema o robu je ovdje

* Eddie da se razvijao, molim te..1) on je vampir i kao takav ostane zamrznut u vremenu, u onakvom stanju (psihičkom i fizičkom) u kakvom je bio kada je promjenjen, da dobro postoji i ono ljubav nas mijenja, ali ljubav ne moze drastično promijeniti vampira, a Eddie nije iznimka..2) On ne postaje bolji, sa razvojem radnje postaje sve više ogorčeniji, posesivniji i pre pre zaštitnički, znači ako se razvija razvija se u smijeru dolje, tj. postaje gori...
Na vrh Go down
Rosalie
Kolekcionar
Rosalie


Ime: : Rose; Lana
Broj komentara : 1981
Reputacija : 5
Join date : 2010-04-15
Mjesto : Mystic Falls

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyMon Jul 19, 2010 12:53 pm

Jednostavno savršenstvo.
Jeste dosadan, posesivan i previše pažljiv.
Na Belu je čekao 100 godina.
Konačno se zaljubio. Ona je jedino što ga održava u životu.
Silvermist, ja te ne razumem.
Upravo ovo:
Citat :
Jednostavno savršenstvo.
I on nije dosadan, posesivan i previše pažljiv.
Na Belu je čekao 100 godina.
Konačno se zaljubio. Ona je jedino što ga održava u životu.
je razlog što je prezastitnički nastrojen, posesivan i previše pažljiv.
Zato je takav prema npr. Džejkobu. On pokušava da mu otme Belu ispred nosa, da se na silu uvuče u njeno srce. A da Bela nije sa Edvardom, ni Džejkob je ne bi želeo.

Na vrh Go down
http://twilight4ever.niceboard.net
Reginea
Vampire bite you
Vampire bite you
Reginea


Ime: : Klara
Broj komentara : 72
Reputacija : 0
Join date : 2010-07-15

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyMon Jul 19, 2010 2:09 pm

Da, boji se da je neče izgubiti kada ju je već čekao 100 i nešt godina :D lijepo
Na vrh Go down
Lady Moonlight
Administrator
Lady Moonlight


Ime: : L A D Y
Broj komentara : 5833
Reputacija : 13
Join date : 2010-03-18
Age : 29
Mjesto : Anywhere but Home.

Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 EmptyThu Jul 22, 2010 3:55 pm

Edward i njegovo savršenstvo.
Hmm.. Neću o vrlinama, stvarno ih ima jako malo, bolje da pređemo na mane, jer to je koliko sam primjetila jako rijetka tema kada je on u pitanju. Obično je onima koji su Team Edward savršen a onima T.J. grozan i tako u krug.
Evo ispočetka.. prvo samo upoznavanje.. Jedan dan je dobar sljedeći je ljut i stalno tako. Nikad mu ništa ne odgovara, kao uhoda je, pravi se lud.. okej, voli on Bellu, što jest, jest, ali pretjeruje, stvarno.
Mislim da je trebao biti malo razumniji..
Zatim, razlog zbog kojeg je ostavio Bellu mu je toliko glup i nepromišljen. Zar je stvarno mislio da će time što ju ostavi postići nešto?? Ja bih na njegovom mjestu promislila dva puta.. Naravno, može on gubiti vrijeme skrivajući se u kojekakvim podrumima, kada ima cijelu vječnost, ali Bella nije.. (ali o tome u drugoj temi).
Kasnije, kada je čuo da je mrtva.. opet djetinjasto i nepromišljeno.. :/ Trebao je prvo provjeriti da li je to što je Rosalie rekla istina.. on je izgleda tražio prvu izliku da se ubije ili da se vrati Belli, a pošto je obećao da ga više neće vidjeti, nije se želio vratiti. a svi znamo da Bella nije skočila da bi se ionako vratio. (Kad je glup)
Zatim, njegov odnos prema Jacobu kad se vratio.. nema smisla.. kao da mu Bella nije dovoljno naudila pa sada mora on. :/ Ponašao se grozno, ipak, Jacob je bio uz Bellu cijelo vrijeme, ne on. I trebao je biti malo razumniji. Imati povjerenja u njega. Zatim i Edward je sebičan isto onoliko koliko i Bella. To im je vjerovatno zajedničko..U šatoru, kada se Bella smrzavala, jedva je dopustio da ju Jacob ugrije. Ndjv. pa ako je toliko voli trebao je odmah dopustiti, vjerovatno bi mu trebalo biti stalo do njenog zdravlja.
Zatim, u praskozorju, bio mi je skroz okej.. Opet osim dijela kada je htio ubiti njihovo vlastito dijete. Pa je li on normalan, ubiti dijete zbog žene :/ nema smisla. Ja da sam Renesmee ja bih ga mrzila xDD
To mu nikako ne opravdavam..
Eto.. u praskozorje moze proći.. bio je dobar i prema Jacobu. Ali i on je patio.. bilo mu je teško gledati Bellu onkvu..
no dobro.. ja sam opet tim Edward, draži mi je od Jacoba kad zanemarimo sve ove mane što sam napisala xD

I toliko o Edwardovom savršenstvu. :/
Na vrh Go down
http://www.twilightsource.biz
Sponsored content





Edward Cullen. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Edward Cullen.   Edward Cullen. - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
Edward Cullen.
Na vrh 
Stranica 2/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Esme Cullen
» Edward Cullen nije među top 10 vampira
» Carlise Cullen
» Alice Cullen
» Emmett Cullen

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Twilight Source Forum :: Vampiri-
Idi na: